Milan savladao Sampdoriju u gostima, Krunić ušao u nadoknadi

"Rosoneri" su ovim trijumfom zadržali pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Inter

Slavlje fudbalera Milana. AFP

A. M.

6.12.2020

Fudbaleri Milana savladali su Sampdoriju u gostima u 10. kolu Serije A rezultatom 1:2. Bh. reprezentativac Rade Krunić u igru je ušao u posljednjoj minuti meča.

"Rosoneri" su poveli u finišu prvog poluvremena golom Franka Kesija (Franck Kessie) sa bijele tačke.

Rezervista Samu Kastiljeho (Castillejo) je u 77. minuti udvostručio prednost Milana samo minut nakon što je ušao u igru.

Neizvjesnost u meč vratio je Albin Ekdal pet minuta kasnije smanjivši na 1:2.

Domaći su do kraja pokušavali doći do drugog gola i izjednačenja, ali su fudbaleri Milana sačuvali stečenu prednost i slavili vrlo važnu pobjedu.

Milan je ovim trijumfom zadržao pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Inter, a šest u odnosu na Napoli i Juventus.