{ TOK UTAKMICA } | Real, Atletiko i Borusija izborili plasman u osminu finala

Tekstualni prenos utakmica šestog kola grupne faze Lige prvaka

Benzema: Dvostruki strijelac. Agencije

Piše: A. M.

9.12.2020

Odigrano je još šest mečeva posljednjeg kola grupne faze Lige prvaka nakon kojih je kompletiran spisak učesnika osmine finala.

90' - Kraj utakmica. Real, Borusija i Atletiko Madrid izborili su plasman u nokaut fazu.

Mančester siti - Olimpik Marsej 3:0.

90' - Mančester siti je povisio na 3:0 protiv Marseja.

87' - Atletiko postiže drugi gol protiv Salzburga i rješava sve dileme oko prolaska u osminu finala.

80' - Bajern je uduplao prednost protiv Lokomotiva u Moskvi.

79' - Olimpijakos je ostao s igračem manje nakon što je isključen Semedo.

78' - I Mančester siti je udvostručio prednost protiv Marseja.

77' - Porto stiže do 2:0 protiv Olimpijakosa.

74' - Dvije sjajne prilike za Real da postigne treći gol. Benzema je uzdrmao prečku gola Borusije nakon što je Zomer fantastičnom intervencijom zaustavio udarac Ramosa.

69' - Rodrigo nakon lijepe akcije Reala šutira pored gola.

63' - Bajern stiže do vodstva protiv Lokomotiva.

48' - Mančester siti je poveo protiv Marseja golom Ferana Toresa.

45' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' - Kraj prvog poluvremena. Postignuta su samo četiri gola.

43' - Poništen gol Luke Modrića zbog ofsajd pozicije.

41' - Napadi Reala ne jenjavaju. Madriđani žele što prije do trećeg gola.

39' - Atletiko Madrid stiže do vodstva u Salzburgu. Strijelac je Mario Hermoso.

32' - Benzema udvostručio prednost Reala. Drugi gol glavom Karima Benzeme.

24' - Velika šansa za Borusiju. Plea ne koristi odličnu priliku nakon kontre.

10' - Porto s bijele tačke stiže do prednosti protiv Olimpijakosa.

9' - Real je poveo protiv Borusije. Benzema je sjajno odreagovao na centaršut Vaskeza i glavom pogodio za 1:0.

4' - Bez prilika u uvodnim minutama.

1' - Počele su utakmice.

U 21 sat počelo je šest mečeva posljednjeg kola grupne faze Lige prvaka nakon kojih će biti kompletiran spisak učesnika osmine finala.

Ranije večeras odigrane su tri utakmice. Atalanta se minimalnom pobjedom protiv Ajaksa u Amsterdamu pridružila Liverpulu u osmini finala, a "Redsi" su u drugom meču ove grupe remizirali s Midtjilandom 1:1.

U meču grupe H koji je sinoć prekinut, a večeras odigran PSG je slavio ubjedljivu pobjedu protiv Istanbul Bašakšehira rezultatom 5:1 i s prve pozicije izborio plasman u nokaut fazu.