Dobre vijesti za Bajern

Martins: Donio pobjedu Majncu. AFP

Piše: A. Vatreš

23.1.2021

Fudbaleri Majnca priredili su veliko iznenađenje u sklopu 18. kola njemačke Bundeslige, savladavši na svom terenu favorizirani Lajpcig s 2:1, iako su dva puta imali rezultatski zaostatak.

Tajler Adams (Tyler) je već u 15. minuti zabio za vodstvo gostiju, ali su se domaći vratili zahvaljujući golu Muse Niakatea (Moussa Niakhate) u 24. minuti.

Lajpcig ponovo pronalazi put do mreže Majnca u 30. minuti, kada pogađa Marsel Halštenberg (Marcel Halstenberg).

Ipak, pet minuta kasnije Niakate svojim drugim golom vraća stvari na početak.

Potpuni preokret u 50. minuti. Gol za 3:2 i vrijednu pobjedu Majnca u borbi za opstanak postiže Leandro Bareiro Martins (Barreiro).

Volfsburg je kao gost slavio protiv Bajer Leverkuzena s 0:1 golom Botea Bakua iz 35. minute.

Gostujuću pobjedu slavio je i Ajntraht Frankfurt, koji je s 1:5 bio bolji od Arminije Bilefeld.

Dva gola dao je Andre Silva – 27', 33', dok su po jedan zabili Filip Kostić – 27' i Luka Jović (75'). Preostali gol bio je djelo domaćeg defanzivca Joakima Nilsona (Nilsson) – 51'.

Augsburg je s 2:1 savladao Union Berlin, dok je Frajburg uz gol i asistenciju našeg Ermedina Demirovića istim rezultatom slavio protiv Štutgarta.