"Zmajice" remizirale sa Albanijom u prijateljskom meču

Detalj s meča u Zenici. FS BiH

A. M.

9.4.2021

A reprezentativke Bosne i Hercegovine remizirale su 0:0 danas u Zenici u prijateljskom meču sa selekcijom Albanije.

Već u prvoj minuti Sofija Krajšumović išla je sama ka protivničkom golu i šutirala iskosa s desne strane, ali Viona Redžepi (Rexhepi) je odbranila njen udarac.

Najbolju šansu gošće su imale u finišu prvog poluvremena kada je Lucije Gjini pogodila stativu.

Uzvratile su "Zmajice" u sudijskoj nadoknadi, ali je Damjanović iskosa sa lijeve strane loptu poslala preko gola i prvi period igre se završio bez golova.

U nastavku je bila dinamična utakmica, ali bez većih šansi na obje strane do 90. minute kada je Maja Jelčić sa 10-ak metara pogodila stativu.

Naše reprezentativke će 13. aprila u Telkiju odigrati prijateljski meč sa selekcijom Mađarske.