Mančester siti osvojio samo bod na Sent Merisu

Sautempton je ovim remijem prekinuo niz od 12 vezanih pobjeda "Građana"

De Brujne donio bod "Građanima". AFP

I. Ć.

22.1.2022

U okviru 23. kola Premijer lige Sautempton i Mančester siti odigrali su bez pobjednika, rezultat je na kraju glasio 1:1.

Sautempton je stigao prvi do vodstva u ranoj fazi utakmice. Igrao se 7. minut utakmice kada je Kal Voker-Praus (Kyle Walker-Peters) pogodio na sjajan način. Bio mu je ovo prvi gol u prvenstvu nakon 68 nastupa.

Pritiskali su izabranici Pepa Gvardiole (Guardiola), imali su dvije sjajne prilike da dođu do izjednačenje prije odlaska na poluvrijeme, oba puta preko Rahima Sterlinga (Raheem), međutim, rezultat se nije mijenjao.

"Građani" su u drugo poluvrijeme ušli još agresivnije, nizali su se napadi, pogađali su stative, ispuštali nevjerovatne prilike i na kraju im se sve to isplatlo.

U 65. minutu je Kevin De Brujne (De Bruyne) sjajno izveo slobodan udarac a Ajmerik Laport (Aymeric) odlično skočio i poslao loptu u mrežu. Rezultat je bio 1:1, što će se ispostaviti i konačnim rezultatom.

Sautempton je ovim remijem prekinuo niz od 12 vezanih pobjeda Mančester sitija.