UEFA TAKMIČENJA

Bez pobjednika u Barceloni, težak poraz Borusije u Dortmundu

Rapid, za koji je od prve minute nastupio bh. veznjak Srđan Grahovac, ugostio je Viteze

Tores je golom iz penala spasio Barcu od poraza. AFP

Piše: M. K.

17.2.2022

Utakmicama 1/16 finala nastavljeno je večeras takmičenje u Evropskoj i Konferencijskoj ligi, a do sad je odigrano ukupno osam mečeva.

Posebno zanimljiv je bio sudar dvije ekipe koje smo navikli gledati u Ligi prvaka, Barcelone i Napolija. Poveli su Napolitanci u 29. minuti golom Zielinskog, da bi na 1:1 poravnao Tores (Torres) u 59. minuti.

Neugodan domaći poraz doživjela je Borusija od Rendžersa koji je slavio s 2:4, dok je Šerif Stjepana Radeljića (bio starter) ugostio je Bragu i porazio je s 2:0.

Bečki Rapid, za koji je od prve minute nastupio bh. veznjak Srđan Grahovac, ugostio je Viteze, a nakon 90 minuta bilo je 2:1 za domaći sastav.

Evropska liga: Barcelona - Napoli 1:1 (Tores 59p - Zielinski 29), Borusija Dortmund - Rendžers 2:4 (Belingem 51, Guereiro 82 - Tavernijer 38, Morelos 41, Lundstram 49, Zagadu 54ag), Šerif - Braga 2:0 (Til 43, Traore 83), Zenit - Betis 2:3 (Džuba 25, Malkom 28 - Rodrigez 8, Hose 18, Guardado 41).

Konferencijska liga: Fenerbahče - Slavija Prag 2:3 (Pelkas 58, Kadioglu 83 - Traore 45, Dorli 62, Lingr 64), Midtjiland - PAOK 1:0 (Anderson), PSV - Makabi TA 1:0 (Gakpo 11), Rapid Beč - Viteze 2:1 (Drujf 1, Grul16 - Openda 74).