UEFA TAKMIČENJA

Barcelona i Rendžersi nisu dozvolili iznenađenje, dalje prošao i Kolašinac

U Konferencijskoj ligi, Marsej je slavio s 1:2 u Bazelu i prošao dalje. Sead Kolašinac bio na klupi

Žestoka utakmica odigrana je u Istanbulu, na kraju se radovala Barca. AFP

Piše: M. K.

17.3.2022

Revanši osmine finala Evropske i Konferencijske lige na programu su večeras.

Što se Evropske lige tiče, zanimljivo je bilo u Istanbulu gdje je Galatasaraj ugostio Barcelonu koja je na kraju izborila četvrtfinale.

Nakon 0:0 u Španiji, u revanšu je slavila Barca s 1:2, pogocima Pedrija i Obamejanga (Aubameyang) u 37. i 50. minuti, dok je jedini gol za domaćine zabio Markao (Marcao) u 28. minuti.

Crvena zvezda je ugostila Glazgov Rendžerse. Nakon poraza Beograđana u Glazgovu (3:0) u revanšu je bilo 2:1.

Ivanić je pogodio za srbijanski tim u 10., poravnao je Kent u 56. minuti, da bi golom iz penala, u 93. minuti, Ben donio Zvezdi pobjedu koja joj na kraju nije mnogo značila.

U Konferencijskoj ligi, Marsej je slavio s 1:2 u Bazelu i prošao dalje s obzirom na pobjedu 2:1 i u prvom meču, a naš Sead Kolašinac nije ulazio u igru francuske ekipe.

Evropska liga: Bajer - Atalanta 0:1 (2:3), Crvena zvezda - Rendžers 2:1 (0:3), Galatasaraj - Barcelona 1:2 (0:0), Monako - Braga 1:1 (0:2).

Konferencijska liga: Alkmar - Bodo/Glimt 2:2 (1:2), Bazel - Marsej 1:1 (1:2), Kopenhagen - PSV 0:4 (4:4), Ren - Lester 2:1 (2:0).