Remi u Podgorici: "Zmajevi" ispustili pobjedu protiv Crne Gore

Naš tim vodio, ali na kraju osvojio bod

11.6.2022

S utakmice u Podgorici - Avaz
+1

U trećem susretu treće grupe "B" divizije Lige nacija,reprezentacija Bosne i Hercegovineremizirala je na gostovanju kod Crne Gore u Podgorici rezultatom 1:1.

Naš tim je odlično otvorio utakmicu i ozbiljno zaprijetio u 6. minuti preko Dennisa Hadžikadunića, čiji je udarac glavom izvadio golman domaćih Milan Mijatović.

"Zmajevi" su bili bolji u prvom dijelu prvog poluvremena, a potom su "Sokoli" preuzeli inicijativu i svorili najbolju šansu u 41. minutu, kada je Vladimir Jovović zatresao prečku.

Drugo poluvrijeme krenulo je šansom Amira Hadžiahmetović u 51. minuti, no Mijatović je bio siguran.

Ponovo smo zaprijetili u 58. minuti, ovaj put preko rezerviste Luke Menala, ali je ponovo siguran bio Mijatović.

Ipak, u 63. minuti Menalo je imao više sreće i pogodio za vodstvo "Zmajeva".

Mogli su izabranici Ivajla Peteva (Ivaylo) u 69. minuti ovjeriti pobjedu, ali je Smail Prevljak loše reagirao u situaciji jedan na jedan s protivničkim igračem.

Crnogorci su u 77. minuti došli do poravnanja. Adam Marušić je probio po desnoj strani i šutirao, lopta se odbila od jednog našeg igrača i prevarila Ibrahima Šehića.

Marušić se u 84. minuti našao u novoj velikoj šansi, ali je ovaj put njegov udarac završio pored stative.