Igman upisao historijsku pobjedu protiv Sarajeva i produbio krizu bordo tima

Nedugo nakon drugog gola, Bodul je zaradio direktan crveni karton zbog udaranja protivničkog igrača

Nova bruka bordo kluba. PRINTSCREEN

M. K.

14.8.2022

Fudbaleri Igmana i Sarajeva odigrali su utakmicu 5. kola Premijer lige BiH na stadionu Mladosti u Doboj-Kaknju.

Očito je Sarajevo u teškoj kriz, nakon bruke protiv Tuzla Cityja (1:5), doživjeli su novi poraz bez "ispaljenog metka", Igman je slavio danas s 2:0 i tako ostvario prvi historijski trijumf kao debitant u Premijer ligi.

U 27. minuti Igman je poveo 1:0 zahvaljujući golu iz penala.

Hrelja je loše izveo penal, Šahinović odbranio, ali je samo odbio loptu do Hrelje koji iz drugog pokušaja pogađa.

U nastavku, u 54. minuti, Jakupović pogađa za 2:0 nakon izvedenog kornera Bodula.

Nedugo nakon gola, Bodul je zaradio direktan crveni karton zbog udaranja protivničkog igrača.

Pokušavao je bordo tim nešto napraviti, ali ni igrač manje kod protivnika nije im pomogao. U finišu je i Blagojević zaradio isključenje, pa je Igman meč završio s devet igrača.