Gosti su odolijevali sve do 89. minute

Piše: E. Ć.

18.8.2022

Sa utakmice u Mostaru. HŠK Zrinjski

Fudbaleri Zrinjskog pobijedili su ekipu Slovana iz Bratislave u okviru 1. meča plej-ofa kvalifikacija za Konferencijsku ligu rezultatom 1:0. Iako su "Plemići" napadali tokom čitavog susreta, na gol su čekali sve do 89. minute, kada je glavom pogodio Nemanja Bilbija.

Redale su se šanse pred golom Slovana, ali igrači Zrinjskog nisu imali sreće. Posao "Plemićima" olakšao je Tigran Barsegijan, koji je u 68. minuti zbog simuliranja dobio drugi žuti karton.

Revanš se igra za sedam dana, a Zrinjski je pred historijskom šansom da se nađe u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja, što do sada nije uspjelo nijednom bh. klubu.

TOK UTAKMICE

90' - Kraj! Pobjeda Zrinjskog!

90' - Četiri minute nadoknade.

89' - GOOOOOOOOOL! Zrinjski vodi! Nemanja Bilbija je pogodio, navijači u delirijumu!

84' - Barišić je sada pokušao, ali lopta jednostavno neće u gol.

80' - Kakva prilika za Zrinjski! Ćorluka je ubacio, a Bilbija s pet metara od gola glavom šutira preko prečke.

75' - Nova izmjena koju pravi trener "Plemića". Memija ulazi u igru umjesto Ilinkovića.

72' - Izmjene u redovima Zrinjskog. Jakirović na teren šalje Sučića i Mandića umjesto Kamenara i Jukića.

68' - Crveni karton za Slovan! Barsegijan je simulirao prekršaj i zaradio drugi žuti karton.

65' - Evo prvih izmjena. Mustafić mijenja Šaponjića, a Ramizez Čakvetadzea kod Slovana.

63' - Prečka! Tičinović je centrirao sa lijeve strane, a lopta je završila na prečki.

58' - Velika šansa za Zrinjski! Jukić je šutirao sa 12 metara, odbranio je to golman gostiju, a onda se lopta od Bilbije odbija i ide pokraj gola.

53' - Nakon prvog, ubrzo i drugi žuti karton za igrače Slovana. Sada je Agbo dobio javnu opomenu.

51' - Ćuže je išao u kontru, ali ga je faulirao Barsegijan, koji dobija žuti karton.

47' -  Zrinjski je nastavio s napadima.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' - Kraj prvog poluvremena, rezultat je 0:0.

45' - Igrat će se još minut sudijske nadoknade.

43' - Zrinjski je tim koji se više pita večeras. Izabranici Sergeja Jakirovića su do sada uputili devet šuteva.

37' - Novi pokušaj "Plemića". Jukić je šutirao, ali lopta ide pored gola.

33' - Prva prijetnja po gol Zrinjskog. Agbo je dodao do Greena koji je šutirao, ali Čondrić je sjajno intervenisao. Bila je to nezgodna lopta, zakačila je jednog igrača u bloku.

Zapadna tribina popunjena do posljednjeg mjesta. Facebook

24' - Glavni sudija meča Julian Veinberger dosudio je minut pauze, prilika je to da se igrači malo osvježe.

23' - Nova prilika za Zrinjski! Jukić se odvažio na šut sa distance, a golman gostiju Čovan odbija loptu u korner.

20' - Zrinjski je tim koji apsolutno kontroliše ovaj meč za sada.

18' - Odlična šansa za Zrinjski! Kamenar je nakon dodavanja Bilbije izašao sam pred golmana Slovana, ali ovaj brani. Ostaje 0:0.

8' - "Plemići" su dobro otvorili utakmicu, za sada bh. predstvnik diktira tempo.

3' - Zrinjski je prvi zaprijetio, ali udarac Ilinkovića sa nekih 20 metara ide preko gola.

1' - Počela je utakmica. "Plemići" imaju veliku podršku.

Fudbaleri Slovana na zagrijavanju. HŠK Zrinjski

Treneri Sergej Jakirović, s jedne, te Vladimir Vajs (Weiss), s druge, odabrali su početne sastave.

Zrinjski: Čondrić; Ćorluka, Magdić, Barišić, Tičinović; Savić, Ilinković, Kamenar, Ćuže, Jukić i Bilbija.

Na klupi su: Soldo, Zlomislić, Mandić, Sabljić, Malekinušić, Maglica, Jakovljević, Sučić, Stranput, Memija, Senić.

Kod Slovana počinju:

Chovan; Medvedev, Kashia, De Marca, Pouschek; Borseghyan, Agbo, Kankava, Chakvetadze; Green, Šaponjić.

Na klupi su: Trnovsky, Hrdina, Voet, Križan, Mustafić, Hrnčar, Zmrhal, Eric Ramirez, Lavat, Medved, Čavrić.

"Plemići" će imati veliku podršku navijača. HŠK Zrinjski

"Plemići" će imati veliku podršku svojih navijača. Inače, trener Zrinjskog Sergej Jakirović ne može računati na dva bitna fudbalera - Slobodana Jakovljevića, koji je od ranije povrijeđen, te Niku Jankovića koji je pružao sjajne partije u prethodnim evropskim utakmicama.