DEŠAVANJA U BRATISLAVI

Novi problem za Zrinjski, "Plemiće" očekuje kazna UEFA-e

Bakljada navijača Zrinjskog. Twitter

2.8.2023

Fudbaleri Zrinjskog nakon remija sa Slovanom rezultatom 2:2 (ukupno 2:3) eliminisani su iz kvalifikacija za Ligu prvaka.

No, "Plemići" nastavljaju takmičenje u evropskim kvalifikacijama, borit će se za mjesto u Evropa ligi. Tim iz Mostara bi u trećem pretkolu trebao igrati protiv poraženog iz duela između Kopenhagena i islandskog Breidablika.

Danski tim ima 2:0 iz prvog meča i na pragu je prolaska dalje, što znači da će Zrinjski igrati s Breidablikom.

Mostarci bi u slučaju prolaska Breidablika obezbijedili barem grupnu fazu Konferencijske lige, a u slučaju ispadanja, igrali bi plej-of za to takmičenje.

Dok u Mostaru čekaju konačni ishod okršaja Kopenhagena i Breidablika, čelnike Zrinjskog brine kazna koju će dobiti od UEFA-e zbog pirotehnike njihovih navijača.

Blizu 500 Ultrasa je bodrilo Zrinjski u Bratislavi, a tokom drugog poluvremena su zapalili baklje, zbog čega će njihov klub dobiti kaznu.

Prema pravilniku, kazna zbog upotrebe pirotehničkih sredstava na tribinama kreće se u rasponu od 3.500 do 15.000 eura.

Također, UEFA bi mogla zabraniti navijačima Zrinjskog odlazak na sljedeću gostujuću utakmicu.

Krovna kuća evropskog fudbala bi odluku trebala donijeti već ove sedmice.

Podsjetimo, Slovan je u prvom meču pobijedio sa 1:0 golom Šaranija Zubarua (Sharani).

U revanšu je bilo 2:2. Slovan, koji je poveo već u 5. minuti preko Aleksandra Čavrića. Zuberu je povisio na 2:0 u 66. minuti, a "Plemiće" su poraza u revanšu spasili Hrvoje Barišić golom u 75. i Antonio Ivančić u sudijskoj nadoknadi.