Druga ovosezonska pobjeda za tim iz Tuzle

3.9.2022

S utakmice u Banovićima - Avaz
+1

Fudbaleri Slobode u 9. kolu Premijer lige BiH nadigrali su na Gradskom stadionu u Banovićima dobojsku Slogu rezultatom 4:2 (2:2).

Tuzlaci su ostvarili drugu pobjedu u sezoni, a do trijumfa su došli nakon preokreta jer su gosti u dva navrata imali vodstvo.

Poveli su gosti preko Marija Krstovskog u 21. minuti. Slobodina odbrana je loše reagovala, a prvotimac Dobojlija je matirao Semira Bukvića.

Tri minuta kasnije gosti su opet zaprijetili, ali je udarac Luke Kulenovića odbranio Bukvić. Vrlo brzo je stigla kazna. Kenan Delić je asistirao Nikoli Komazecu koji je pogodio za 1:1 u 25. minuti utakmice.

Dimitrije Zajić imao je veliku šansu u 28. munuti, ali je njegov udarac odbranio brani Bukvić i izbacio loptu u korner. Ubačaj iz kornera Zajić je pretvorio u gol za vodstvo gostiju 1:2.

U finišu prvog dijela u šesnaestercu gostiju srušen je Melvin Osmić, a iz jedanaesterca na 2:2 je izjednačio Komazec.

U drugom dijelu mnogo bolja igra Tuzlaka. U 65. muniti ponovo je asistent Delić, a vodstvo Slobodi donio je Osmić.

Treća asistencija Delića i gol za Slobodu u 72. minuti. Strijelac je bio Jasmin Osmić za veliko slavlje navijača i pobjedu Slobode.

Do kraja utakmice Sloboda je rutinski sačuvala prednost i stigla do velika tri boda.

Tuzlaci nakon pobjede imaju devet osvojenih bodova, a Dobojlije su ostale na 11.

Poštovani čitaoci, ovo je nova Facebook stranica portala Avaza. Za pobjedu istine nad lažima, kliknite na ovaj link i zapratite stranicu Avaz.ba.