Posušje deklasiralo Tuzla City

U prvom poluvremenu Posušaci su postigao dva pogotka

Pobjedom protiv Tuzlaka Posušje je prekinulo niz bez pobjede od tri utakmice. NK Posušje

Piše: G. Š.

9.10.2022

Nogometaši Posušja ostvarili su vrijednu domaću pobjedu (3:0) protiv Tuzla Cityja, u posljednjoj utakmici 13. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U prvom poluvremenu Posušaci su postigao dva pogotka. U 30. minuti mrežu tuzlanskih "Građana" pogodio je Gabrijel Boban na asistenciju Brkovića.

Isti igrač je svoj drugi pogodak postigao u nadoknadi prvog dijela utakmice sa bijele tačke. Treba naglasiti i to da je prethodno direktan crveni karton dobio fudbaler gostujuće ekipe Jasmin Čeliković.

Posušje je u drugom poluvremenu “stalo na loptu” i utakmicu privelo kraju, a u samom finišu utakmice uspjeli su postići i treći pogodak. Strijelac za konačnih 3:0 bio je Vukoja.

Ovom pobjedom Posušje je prekinulo niz bez pobjede od tri utakmice (porazi od Zrinjskog i Širokog Brijega, te remi protiv Veleža).