Dan iznenađenja, Danska i Tunis odigrali prvu utakmicu bez golova

Piše: E. Ć.

22.11.2022

Sa današnje utakmice - Avaz
+5

Nakon što je Saudijska Arabija senzacionalno pobijedila Argentinu, reprezentacija Tunisa priredila je još jedno iznenađenje, odigravši neriješeno protiv favorizovane Danske (0:0).

Bila je ovo prva utakmica na Mundijalu u Kataru koja je završena nepopularnim rezultatom. Bilo je prilika, gledali smo zanimljivu utakmicu, ali izostali su golovi. Možda je najveći "krivac" za to Andreas Kornelijus (Cornelius) koji je u 70. minuti imao nevjerovatnu šansu, ali nije uspio poslati loptu u prežu sa svega dva-tri metra od gola.

U okviru ove grupe večeras se igra utakmica između Francuske i Australije.

TOK UTAKMICE

90' - Kraj!

90+6' - Zadnja prilika za Dansku koja će imati korner.

90+3' - Ipak ništa od penala! Nastavlja se utakmica.

90+3' - Gleda se VAR, moguće da će Danci dobiti penal!

90+3' - Mnogo uzbuđenja u finišu utakmice. Lindstrom je sa strane neočekivano zaprijetio, na kraju korner za Dansku.

90+2' - Mele je šutirao sa distance, lopta od bloka ide u korner.

90' - Pet minuta sudijske nadoknade.

87'  - Sjecka se igra s brojnim prekršajima. Tunis pravi nove izmjene. Lauiduni i Drager ustupaju svoja mjesta Kehridi i Sasiju.

85' - Jensen je sada pretrpio faul, žuti karton za Kenisija.

80' - Mijenjaju i Tunižani. Džebali je ostao bez snage, umjesto njega na terenu je Kenisi, a u igri je još i Hanibal koji je zamijenio Msaknija.

78' - Jensen prekida napad Tunisa prekršajem i dobija žuti karton.

72' - Nema penala za Tunis.

71' - Da li će sudija gledati usporeni snimak? Andersen je igrao rukom, Tunižani traže penal.

70' - Kakva šansa za Dansku! Kako ovo nije gol?! Kornelijus nije uspio zahvatiti loptu i poslati je u mrežu!

69' - Eriksen je sada zaprijetio! Dobar šut danskog veznjaka, ali istakao se golman Tunisa.

67' - Sliti mijenja Slimanea kod Tunisa.

64' - Danski selektor mijenja kapitena Kjera, ulazi Jensen. U igri su još Kornelijus i Lindstrom, koji su zamijenili Skov Olsena i Dolberga.

60' - Pritišće Danska u ovim momentima, Eriksen će izvesti novi korner. Ovo je sedmi korner za Dance, 14 ukupno na susretu.

55' - Prilika sada za Dansku, postignut je i gol, ali je zbog ofsajda poništen.

52' - Tunižani pletu mrežu oko gola Danske, osvojili su dva vezana kornera.

50' - Odlična prilika za Tunis. Džebali je trčao kontru, ali nije uspio proigrati svog saigrača. Kristijansen je reagirao i izbio loptu u korner.

46' - Tunis odmah napada, imat će korner na startu drugih 45 minuta.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

Sa utakmice na Edukejšn siti stadionu. Anadolija

45' - Kraj prvog poluvremena, nismo vidjeli golove, ali su i jedni i drugi pružili uzbudljivu partiju.

45' - Četiri minute sudijske nadoknade.

45' - Povrijedio se u duelu sa Msaknijem, kada je uklizao kako bi osvojio loptu. Dilejnija je zamijenio Damsgard.

45' - Dilejni ne može nastaviti, veznjak Danske mora napustiti igru zbog povrede.

43' - Šmajhel spašava Dansku! Džebali je šutirao, a danski čuvar mreže brani to. Novi korner za Tunis.

41' - Sjajan potez Hejberga, kasnije je pao u šesnaestercu, ali sudija je odmahnuo rukom. Nema penala.

35' - Bez pravih uzbuđenja u ovim trenucima.

27' - Danci su se oslobodili uvodnog pritiska Tunisa, sada su oni opasniji rival na terenu.

24' - Prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je Kristensen.

23' - Džebali je postigao gol, ali je poništen zbog ofsajda!

22' - Prvi šut u okvir gola Tunisa. Andersen je šutirao, no bez problema za Dahmena.

20' - Slobodan udarac za Dansku, dobra prilika da se ubaci lopta sa desne strane.

15' - Danska je napokon uspjela preći na polovicu Tunižana, ali ništa od ovog napada.

12' - Prvi korner na utakmici, Msakni je šutirao glavom, ali nije bio precizan.

11' - Koliko sreće za Dansku! Šutirao je Drager, a lopta na putu prema golu zakačila Kristijansena i promijenila pravac. Šmajhel je bio ukopan, ali lopta ide pored danskog gola.

10' - Tunižani su dobro otvorili susret, oni kontrolišu susret na Edukejšn siti stadionu.

6' - U početnom sastavu Danske je i Kristijan Eriksen, koji je prošlog ljeta preživio dramu, kada je usljed utakmice Evropskog prvenstva protiv Finske doživio srčani udar. Srećom, Eriksen se oporavio i vratio fudbalu, a sada je član Mančester junajteda.

5' - Agresivno su krenuli Tunižani, Džebali je šutirao, ali je njegov pokušaj izblokiran.

1' - Počela je utakmica!

0' - Danska je favorit u ovom meču.

0' - Pravdu dijeli meksički sudija Karlos Ramos.

Ranije danas Saudijska Arabija je priredila pravu senzaciju jer je u grupi C nakon preokreta savladala jednog od favorita reprezentaciju Argentine (2:1).

Danska: Šmajhel, Andersen, Kristijansen, Kjer, Kristensen, Hejberg, Delejni, Mele, Skov Olsen, Eriksen i Dolberg.

Tunis: Dahmen - Talbi, Meriah, Bronn - Drager, Skhiri, Laidouni, Abdi - Ben Slimane, Msakni, Džebali.