Liverpul stigao do pobjede, iako njihovi igrači nisu postigli niti jedan gol

Faes je četvrti igrač koji je na jednom premijerligaškom meču dao dva autogola

Liverpul ostvario pobjedu. Twitter

S. S.

30.12.2022

U posljednjem meču u ovoj godini fudbaleri Liverpula su uz mnogo sreće došli do pobjede protiv Lestera na svom terenu.

Redsi su slavili rezultatom 2:1 (2:1), a da nisu postigli niti jedan gol. Ni četiri minuta nisu prošla, a Kirnan Duzberi-Hal se prošetao kroz odbranu domaćih kao da je nema i matirao Alisona.

Početak meča obilježila je i povreda Patsona Dake koji je na žalost mora da završi utakmicu u 14. minutu. Umjesto njega u igru je ušao Džejmi Vardi. Pokušavao je Liverpul, napadao, promašivao, pa i zatresao mrežu, ali je Mohamed Salah bio u ofsajdu u 27. minutu.

A onda domaći do izjednačenja dolaze u 38. minutu. Vout Faes bio je tragičar kada je slučajno skrenuo loptu u svoju mrežu. I da njegov dan bude još gori, nepunih sedam minuta kasnije, Faes još jednom trese svoju mrežu.

Faes je četvrti igrač koji je na jednom premijerligaškom meču dao dva autogola – poslije Džejmija Karagera koji je to učinio 1999. protiv Mančester junajteda, Majkla Proktora koji je 2003. to uradio u duelu Sanderlenda i Čarltona i Džonatana Voltersa koga je taj peh zadesio 2013. godine u duelu Stouka i Čelsija.