Monca u nadoknadi šokirala Inter, Džeko zamijenjen u 55. minuti

"Nerazuri" prokockali pobjedu

Detalj s utakmice u Monci. TWITTER

7.1.2023

Milanski Inter na šokantan način ostao je bez pobjede u Monci, koja je do boda stigla u trećoj minuti sudijske nadoknade (2:2).

Već u 10. minuti gosti su poveli. Alesandro Bastoni (Alessandro) je izbacio Matea Darmijana (Matteo), koji je pogodio za 0:1.

Ipak, samo minut kasnije, Patrik Ćijurija (Patrick Ciurria) je glavom zabio za poravnanje.

Nije Inter dugo čekao na drugi gol. Lautaro Martinez je u 22. minuti iskoristio veliku grešku domaće odbrane i donio novo vodstvo svojoj ekipi.

Vjerovalo se kako je to - to, međutim, domaći tim je u trećoj minuti sudijske preko Luke Kaldirole (Luca Caldirola) poravnao rezultat i došao do boda.

Edin Džeko (36) našao se u startnoj postavi tima Simonea Inzagija (Inzaghi), koji ga je izveo u 55. minuti i umjesto njega na teren ubacio Romelua Lukakua.

Bh. reprezentativni kapiten nije bio previše primijećen na terenu, te je tako ostao na učinku od 10 golova ove sezone.

Inter je s ovim remijem ostao na 34 boda, što je minus sedam u odnosu na vodeći Napoli, koji ima utakmicu manje.