Milan ispustio dva gola prednosti, Roma se spasila u nadoknadi

Dramatičan finiš na San Siru u derbiju kola

Trenutak kada je Ibanjez vratio Romu u igru. TWITTER

8.1.2023

U derbiju 17. kola italijanske Serije A, Milan je na San Siru ugostio Romu, a meč je završen rezultatom 2:2, iako je domaći tim imao dva gola prednosti do finiša utakmice.

Prvi gol Milana bio je djelo Pijera Kalulua (Pirre), koji je pogodio glavom u 30. minuti poslije ubačaja Sandra Tonalija iz kornera.

Na velikih 2:0 povisio je Tomazo Pobega (Tommaso) u 77. minuti. Asistenciju je ovaj put upisao Rafael Leao.

Mogli su "Rosoneri" i do ubjedljivije prednosti, ali je sjajan na golu gostiju u nekoliko navrata bio Rui Patrisio (Patricio).

"Vučica" je u 87. minuti uspjela smanjiti preko Rožea Ibanjeza (Roger Ibanez), a onda je krenula u potpunu ofanzivu.

To joj se isplatilo u 93. minuti, kada je Tejmi Ejbraham (Tammy Abraham) pogodio za poravnanje.

Našeg Radeta Krunića (28) nije bilo u timu Milana zbog povrede, dok je budući bh. reprezentativac Benjamin Tahirović (19) u timu Rome dobio priliku za igru u 65. minuti. Bio mu je to treći nastup za "Vučicu".

Milan je s večerašnjim remijem ostao treći s 37 bodova, koliko ima i drugoplasirani Juventus, dok je Roma šesta s 31 bodom.