Benjamin Tahirović nastupio u derbiju protiv Napolija

Napoli je savladao Romu u derbiju

Victor Osimhen. Twitter

29.1.2023

U pretposljednjoj utakmici 20. kola Serije A Napoli je savladao Romu rezultatom 2:1.

Napolitanci su prvi povukli okidač i stigli u prednosti preko uhodane kombinacije Osimhen-Kvarackelia (Kvaratskhelia) u 17. minuti.

U 45. minuti je nigerijski napadač imao još jednu priliku da postigne gol, ali lopta nije završila u mreži.

U drugom poluvremenu Roma je izgledala opasnije. Prijetila je preko Ibanjeza (Ibanez) i Kristantea (Cristante).

Za Romu je ipak poravnao u 75. minuti El Šaravi (El Shaarawy) koji je ušao na početku drugog poluvremena.

I tačno kad se utakmica smirila Đovani Simeone (Giovanni) se potrudio da joj donese novo uzbuđenje, kada je udarcem sa desetak metara matirao Ruija Patrisija (Rui Patricio).

To je bio i konačan rezultat ove utakmice.

Benjamin Tahirović, potencijalni reprezentativac Bosne i Hercegovine je dobio priliku u 87. minuti.

Napoli je ovom pobjedom ostao na prednosti od 13 bodova ispred prvog pratioca Intera.

Roma je promašila šansu da prestigne sve ekipe i ostala je na 37 osvojenih bodova.