Augsburg bez Demirovića slavio minimalnu pobjedu protiv Bajera

Večeras u redovima domaće ekipe nije bilo reprezentativca BiH Ermedina Demirovića

Augsburg slavio minimalnu pobjedu. Twitter

N.R.

3.2.2023

Fudbaleri Augsburga su u 19. kolu Bundeslige na svom terenu slavili minimalnu pobjedu protiv Bajera iz Leverkusena s 1:0.

Ausgburg je poveo preko Mergima Beriše (Berisha) u 55. minutu susreta, nakon dobro izvedenog kornera.

U drugo poluvrijeme Bajer je krenuo bolje. Uspostavili su "Apotekari" kontrolu na terenu, ali ipak nisu uspjeli stvoriti puno šansi za gol.

Treba napomenuti da večeras u redovima domaće ekipe nije bilo reprezentativca BiH Ermedina Demirović, koji odrađuje suspenziju zbog žutih kartona.

Augsburg je sa 21 bodom privremeno zasjeo na 13. mjesto, dok je Bajer sa 24 boda ostao na devetoj poziciji. Vodeći Bajern ima 37 bodova, jedan više od drugoplasiranog Union Berlina.

Augsburg će idućeg vikenda igrati u gostima kod Majnca, dok će Bajer svoju priliku za popravni tražiti na gostovanju kod Hofenhajma.