"Svrake" su ostale na četvrtom mjestu na tabeli koje vodi u Ligu prvaka

Njukasl: Trenutno na poziciji koja vodi u Ligu prvaka. Twitter

N.Ridžal

4.2.2023

Fudbaleri Njukasla su u okviru 22. kola engleske Premijer lige igrali neriješeno sa ekipom Vest Hema 1:1.

Njukasl je večeras bio u ulozi favorita, ali su podbacili i ostavili dva vrijedna boda u borbi za mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Kalum Vilson (Calum Willson) je doveo "Svrake“ u vodstvo u trećem minutu susreta i sve je mirisalo da će domaćin upisati tri boda, ali je došlo izjednačenja poslije pola sata igre.

Kjeran Tripije (Kieran Trippier) je poslije kornera ispustio Lukasa Paketu (Lucas Paqueta), a veliko brazilsko pojačanje je to kaznilo za 1:1.

U nastavku je Njukasl bio bolji rival, imao je mnogo više loptu u svom posjedu, ali nisu mogli da materijalizuju prednost. Najbolje šanse propustili su Sen Maksiman (Saint-Maximin) i Kalum Vilson dva puta. Ostalo je 1:1.

"Svrake" su ostale na četvrtom mjestu na tabeli koje vodi u Ligu prvaka, dok je Vest Hem na 16. mjestu sa 19 osvojenih bodova.