Barcelona novom pobjedom napravila osjetnu razliku u Španiji

Trenutni lider španske La Lige, Barcelona je na svom terenu savladala Sevilju bez većih problema

Barcelona opet ubjedljiva. AP

6.2.2023

Barcelona je u 20. kolu bez većih problema savladala Sevilju 3:0 i još više se udaljila od drugoplasiranog Real Madrida.

Katalonska ekipa je dominirala od samog starta utakmice, a najbolje šanse u prvom poluvremenu je imao Robert Levandovski (Lewandowski) u 17. i 27. minuti utakmice, ali ga je marokanski golman Bono oba puta zaustavio.

Gosti iz Andaluzije su se dobro držali do 58. minute, ali je na odličnu asistenciju Franka Kesija (Kessie) za vodstvo pogodio Žordi Alba (Jordi).

U 70. minuti prednost je udvostručio osamnaestogodišnji Gavi na asistenciju Rafinje (Raphinha), a i sam Brazilac je pogodio u 79. minuti za konačnih 3:0.

Barcelona je ovom pobjedom pobjegla Real Madridu, koji je izgubio na gostovanju kod Majorke, na osam bodova prednosti.

Sevilja je ovim porazom ostala na 16. poziciji i očigledno je da će se morati boriti za opstanak u ligi. Obje ekipe će sljedeće sedmice na gostovanje, Barcelona će igrati sa Viljarealom, dok će Sevilja ići na Majorku.