VAŽAN TRIJUMF

Ole Solbaken donio Romi pobjedu protiv Verone i treće mjesto u Seriji A

Novopečeni "Zmaj" Benjamin Tahirović odgledao je pobjedu Rome s klupe za rezervne igrače

Roma slavila važnu pobjedu. Twitter

N. R.

19.2.2023

Fudbaleri Rome su večeras slavili pobjedu protiv Verone s minimalnih 1:0 u sklopu 23. kola Serije A.

Utakmica je riješena u prvom poluvrmeneu, kada je u 43. minuti Ola Solbaken (Solbakken) ušao u obećavajuću šansu nakon lijepe asistencije Spinacole (Spinazzola), gdje je preciznim udarcem matirao Montipa za vodstvo Rome od 1:0.

U nastavku solidna Verona, ali ništa više od toga, nisu bili dovoljno konkretni, dok je Roma odigrala na sigurno, umrtvili su igru protivnika do kraja meča.

Na kraju je čak i Roma imala više šansi da stigne do 2:0, posebno se ističe odbrana Montipa nakon šuta Belotija koji i dalje nije postigao svoj prvi ligaški gol za Romu.

Veroni predstoji grčevita borba za opstanak, dok je Roma ovom pobjedom skočila na treće mjesto Serije A.

Treba napomenuti da je novopečeni "Zmaj" Benjamin Tahirović odgledao pobjedu Rome s klupe za rezervne igrače.