Tok utakmice / Liverpul – Real Madrid 2:5

Tekstualni prijenos prve utakmice osmine finala

Slavlje "Kraljeva" na Enfildu. Twitter

21.2.2023

FT - Kraj i u Liverpulu. Slavio je Real poslije velikog preokreta s 2:5.

FT - Završen je meč u Frankfurtu. Napoli je slavio s 0:2.

85' - Odavno je gotovo sve na Enfildu. Domaćin se ne može oporaviti od petog gola, koji je potpuno uništio njihove nade da se mogu vratiti u meč.

67' - GOOOOOL! Benzema za 2:5. Potpuno je nokautiran Liverpul.

65' - Bajčetić je gađao, ali je lopta otišla pored gola.

65' - GOOOOOL! U Frankfurtu je 0:2. Pogodio je Đovani Di Lorenco poslije asistencije Kvaratškelije.

55' - GOOOOOL! Real vodi 2:4. Benzema je pogodio.

47' - GOOOOOL! Potpuni preokret na Enfildu. Militao je pogodio za 2:3.

Modrić je ubacio iz slobodnog udarca, a Brazilac glavom matirao Alisona.

46' - Krenulo je drugo poluvrijeme.

HT - U Frankfurtu je također završen prvi dio, poslije kojeg gosti iz Napulja vode s 0:1.

HT - Poluvrijeme na Enfildu. 2:2 nakon prvih 45 minuta, u kojih smo vidjeli mnogo toga.

45+1' - Velika šansa za Real. Roberson je spasio ispred Rodriga.

42' - Rodrigo je probao, ali ga je odbrana Liverpula izblokirala.

40' - GOOOOOL! Napoli je poveo u Frankfurtu golom Viktora Osimena.

36' - GOOOOOL! 2:2! Real je izjednačio golom Vinisijusa, koji koristi veliku grešku Alisona.

38'  - Napoli je imao priliku za vodstvo u Frankfurtu, ali Kviča Kvaratškelija nije iskoristio penal. Ostaje 0:0.

33' - Opasno je bilo pred golom Reala, ali su odbrambeni igrači gostiju ipak otklonili opasnost.

31' - Dobru priliku imao je Real preko Vinisijusa, ali je Alison još bolje intervenirao.

27' - Alaba zbog povrede ne može da nastavi utakmicu. Mijenja ga Načo Fernandez.

25' - Dvije velike šanse za Liverpul, ali je odbrana Reala izblokirala pokušaje Salaha i Nunjeza.

21' - GOOOOOL! Vinisijus vraća Real u igru. 2:1!

14' - GOOOOOL! Salah je iskoristio veliku grešku Kurtoe i povisio prednost "Redsa".

12' - Novu odličnu šansu imao je Liverpul, ali je lopta otišla za malo pored gola.

10' - Nastavlja domaći tim s dominacijom i nakon vodećeg gola.

4' - GOOOOOL! Poveo je Liverpul golom Nunjeza.

Spektaklularno je Urugvajac pogodio petom poslije sjajnog proigravanja Salaha.

1' - Počeo je meč ne Enfildu!

20:55 - Sve spremno za spektakl

Pet minuta je ostalo do početka utakmice. Sve je spremno za spektakl.

20:45 – Sudi Rumun

Večerašnji meč na Enfildu sudit će rumunski sudija Ištvan Kovač.

Kovač je FIFA-in sudija od 2010. godine.

Prošle godine sudio je prvi polufinalni meč Lige prvaka između Mančester sitija i Real Madrida, kao i finalnu utakmicu Konferencijske lige Roma – Fejenord.

20:15 – Duel u Frankfurtu

U isto vrijeme večeras se igra još jedan meč.

U Frankfurtu se sastaju Ajntraht i Napoli, a sastave za ovaj susret pogledajte u nastavku.

Ajntraht: Trap – Tuta, Jakić, Ndika – Buda, Kamada, Sou, Maks – Lindstrom, Kolo Muani, Gece.

Napoli: Meret – Di Lorenco, Rahmani, Kim, Oliveira – Anguisa, Lobotka, Zielinski – Lozano, Osimen, Kvaratškelija.

20:05 – Repriza prošlogodišnjeg finala

Bit će ovo repriza prošlogodišnjeg finala iz Pariza, u kojem je Real slavio s 0:1 i osvojio svoj 14. naslov evropskog prvaka.

Liverpul i Real Madrid u Ligi prvaka igrali su ukupno devet puta.

"Kraljevi" su slavili pet pobjeda, "Redsi" tri, dok je samo jedan meč završen bez pobjednika.

20:00 – Klop i Anćeloti otkrili karte

Poznati su sastavi za večerašnji meč.

Liverpul: Alison – Aleksander Arnold, Gomez, Van Dajk, Robertson – Henderson, Fabinjo, Bajčetić – Salah, Gakpo, Nunjez.

Real Madrid: Kurtoa – Karvahal, Militao, Ridiger, Alaba – Valverde, Kamavinga, Modrić – Rodrigo, Benzema, Vinisijus Žunior.

Na portalu Avaza od 21 sat pratite tekstualni prijenos prvog meča osmine finala Lige prvaka između Liverpula i Real Madrida.