SERIJA A

Lacio slavio protiv Sampdorije: Nebeskoplavi slave Luisa Alberta

Ekipa iz Rima je dominirala utakmicom, a Alberto je probio odbranu tek u 85. minuti

Luis Alberto: Pogodio za pobjedu Lacija. SCREENSHOT/Twitter

27.2.2023

U sklopu 24. kola italijanske Serije A, Lacio je na Olimpiku slavio protiv Sampdorije 1:0.

Prva ozbiljna prilika je došla tek u 41. minuti, kada je špansko krilo Pedro pogodio stativu.

Nebeskoplavi su nastavili sa napadima, a najopasniji je bio Ćiro Imobile (Ciro Immobile).

Ipak, utakmicu je riješio Luis Alberto u 80. minuti. On je natrčao na loptu sa ivice šesnaesterca i poslao je ispod prečke.

Utakmica je završila bez većih prilika sa obje strane i Lacio je upisao bitne bodove u borbi za Ligu prvaka.

Oni su sada na 45 osvojenih bodova i preskočili su gradskog rivala Romu na četvrtoj poziciji.

Sampdorija nastavlja sa problemima u borbi za opstanak. Oni imaju samo 11 osvojenih bodova i ekipa Dejana Stankovića će imati puno posla do kraja sezone ukoliko se žele spasiti.