LIGA PRVAKA

Čelzi slavio protiv Borusije, Benfika bez problema u Lisabonu

Osmina finala Lige prvaka nam je donijela dva zanimljiva duela, a slavile su londonska i lisabonska ekipa

Čelzi poslije preokreta izbacio Borusiju. AP

7.3.2023

Osmina finala Lige prvaka nam je donijela dva zanimljiva duela.

U derbiju između Čelzija i Borusije Dortmund koji je odigran na Stamford Bridžu, domaćin je slavio 2:0.

Čelzi je bio opasniji rival tokom prvog poluvremena, a to je došlo na naplatu u 43. minuti kada je Rahim Sterling (Raheem) pogodio poslije ubačaja Bena Čilvela (Chilwell). Propustio je jednog igrača i onda zakucao loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu je sve bilo isto, a onda je dosuđen penal za londonsku ekipu. Marijus Volf (Marius Wolf) je dirao loptu rukom u šesnaestercu i sudija je poslije konsultovanja sa VAR-om donio odluku da svira penal.

Kai Haverc (Havertz), napadač Čelzija, je prišao da šutira penal. Prvi ošutani je promašio, pogodivši stativu, ali je on bio ponovljen zbog prestupa golmana gostiju.

Haverc je ponovo uzeo loptu i šutirao u isto mjesto, samo preciznije.

Do kraja je bilo prilika na obje strane ali se rezultat nije promijenio.

Čelzi je tako prekinuo niz Borusije Dortmund od 10 utakmica u kojima su slavili od početka 2023. godine.

Oni su uspjeli preokrenuti zaostatak od jednog gola iz Njemačke i slave prolazak u četvrtfinale.

Plavcima iz Londona će se u četvrtfinalu priključiti i Benfika koja je na svom stadionu slavila rezultatom 5:1 protiv Klub Briža.