HAOS NA BANOVOM BRDU

Prekinuta utakmica Čukaričkog i Partizana: Grobari čupali stolice, pa se potukli sa policijom

Haos na Stadionu Čukarički. Telegraf.rs / Mileta Mirčetić

11.4.2023

Utakmica 30. kola srbijanske Superlige između Čukaričkog i Partizana je prekinut zbog divljanja gostujućih navijača koji su pravili nerede.

Duel je prekinut u 20. minuti, a od samog početka su na tribinama trajali incidenti.

Nekoliko hiljada najvatrenijih navijača Partizana je prvo priredilo bakljadu zbog koje se susret prvi put prekinuo.

Drugi prekid je uslijedio nekoliko minuta kasnije nakon što su doslovno čupali stolice na stadionu Banovo brdo i njima gađali pomoćnog sudiju.

Glavni sudija je nakon toga naredio da se isprazni gostujuća tribina što je izazvala dodatni haos u kojem je došlo do tuče između navijača Partizana i pripadnika specijalne policije.

Tribina se nakon nekog vremena ispraznila, ali susret nije nastavljen.

Odlučeno je da će se utakmica odigrati sutra, srijedu od 18 sati, bez prisustva publike. Utakmica je prekinuta pri rezultatu 0:0.