Oslabljena Barcelona ponovo kiksala

Levandovski: Slabo izdanje Barcelone. Instagram

D. H.

16.4.2023

Fudbaleri Barcelone danas su remizirali u gostima kod Getafea u utakmici bez golova (0:0) i tako vezali i drugi remi u prvenstvu.

Nastupili oslabljeni

Blaugrana je u ovom susretu nastupila dosta oslabljeno neigranjem nekoliko standardnih prvotimaca.

Trener Čavi (Xavi) nije mogao računati na igrače poput De Jonga, Pedrija i Dembelea, pa je tako u napadu zaigrao Balde kojem to nije primarna pozicija.

Barca je napadala, stvarala šanse i u roku od dvije minute pogodila dvije stative.

Prvo je Rafinja (Raphinha) zatresao desnu stativu u 25. minuti, da bi par trenutaka kasnije drugu stativu pogodio pomenuti Balde.

Ostalo 0:0

Najbolju priliku za Getafe u nastavku ne koristi bivši igrač Reala Borja Mayoral koji u 87. minuti obećavajuću šansu ne pretvara u gol.

Ostalo je 0:0 pa sada prednost Katalonaca u odnosu na Kraljevski klub iznosi 11 bodova manja je u odnosu na par kola prije.

S obzirom da je do kraja ostalo još devet kola sve su opcije i dalje realne.