Kolašincev Marsej kiksao protiv Lensa: Titula se čini kao san

Poraz u derbiju vrha francuske lige je ostavio gorak ukus u ustima Marseja

Kolašinac: Odigrao svih 90 minuta. AP

6.5.2023

U okviru 34. kola francuske Lige 1 Lens je dočekao Marsej, našeg Seada Kolašinca. Domaćin je slavio rezultatom 2:1 i tako preskočio rivale na drugoj poziciji na tabeli.

Do vodstva je Lens došao u 42. minuti. Nakon jednog kornera lopta se odbila do Seka Fofane, kapitena Lensa, koji je, čini se, iz sve snage šutirao. Lopta je proletila pored golmana Lopeza koji nije imao šanse.

Poduplali su vodstvo u 60. minuti. Frankovski je odigrao odličan dupli pas po desnoj strani i uputio centaršut. Lopta je doletjela na dalju stativu, a tu se odjednom pojavio Lui Openda (Lois) i zatresao mrežu za apsolutnu erupciju oduševljenja na stadionu.

Do kraja utakmice je Dimitri Paje (Payet) nakon dobre akcije gostiju uspio smanjiti, ali je bilo prekasno za potpuni povratak.

Sead Kolašinac je na terenu proveo svih 90 minuta.

Lens je sada drugi na tabeli sa 72 osvojena boda, dva više od večerašnjeg rivala. Oni kasne tri boda za PSG-om i imaju utakmicu više, tako da je malo vjerovatno da će uspjeti zaprijetiti pariškoj ekipi do kraja sezone.