PROKLETSTVO "PIJETLOVA"

Želite osvojiti trofej, napustite ovaj klub: Ovi igrači su osvajali titule nakon odlaska iz Totenhema

Dok bivši igrači osvajaju trofeje, klub sa Vajt Hart Lejna nikako da dođe do neke titule

Lamela i Modrić: Trofeji nakon odlaska iz Londona. Twitter

1.6.2023

Sevilja je jučer osvojila rekordnu sedmu titulu Evropa lige i potvrdila da je suvereni vladar tog takmičenja.

Andalužani su pobijedili Romu na penalima nakon što je u regularnih 90 minuta i produžecima bilo 1:1.

Tako su do trofeja sa Seviljom stigli Erik Lamera i Brajan Hil (Bryan Gil). Ne bismo ih isticali da to nisu bivši igrači Totenhema, te je tako nastavljen niz da fudbaleri koji napuste Vajt Hart Lejn osvoje trofej.

I nisu jedini bivši fudbaleri Totenhema koji su se radovali ove sezone. Naime, Tangaj Endombele (Tanguy N'Dombele) je sezonu proveo u Napoliju s kojim je pokrio Italiju i osvojio Skudeto.

Prije njih, trofeje nakon odlaska s Vajt Hart Lejna su osvajali: Kristijan Eriksen (Christian), koji je bio prvak Italije s Interom, Kajl Voker (Kyle Walker), koji je sa Sitijem osvojio sve u Engleskoj, te igrači koji su se skrasili u Real Madridu Luka Modrić i Geret Bejl (Gareth Bale).

Modrić i Bejl su s Madriđanima osvojili sve što se moglo osvojiti, a Hrvat je još uvijek član kraljevskog kluba u koji je stigao na ljeto 2012. godine. S druge strane Bejl uživa u fudbalskoj penziji.

Kejn: Suša na Vajt Hart Lejnu. Twitter

Dok bivši igrači osvajaju trofeje, Totenhem nikako da dođe do neke titule.

"Pijetlovi" su 2019. igrali finale Lige prvaka. Prije dvije sezone su imali i finale Liga kupa, ali bezuspješno.

Tim sa Vajt Hart Lejna posljednji trofej osvojio je 2008. godine. Tada je Totenhem nakon produžetaka pobijedio Čelzi (2:1) u finalu Liga kupa.

Totenhem je vodio Španac Huande Ramos (Juande), a golove su dali Dimitar Berbatov i Džonatan Vudgejt (Jonathan Woodgate). Strijelac za Čelzi, koji je vodio Avram Grant, bio je Didier Drogba.