Gazibegović eurogolom iz slobodnog udarca poveo Šturm do pobjede

Jusuf Gazibegović je još jednom pokazao zašto se sve veći broj evropskih velikana interesuje za njegove usluge

Gazibegović: Postigao odličan gol iz slobodnog udarca. Screenshot/Twitter

3.6.2023

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Jusuf Gazibegović zajedno sa svojim Šturmom slavio je u posljednjem kolu protiv Laska iz Linca rezultatom 2:0.

Gazibegović je bio strijelac prvog gola na ovoj utakmici, a gol je došao poslije odlično izvedenog slobodnog udarca koji je završio u samim rašljama gola gostiju iz Linca.

Drugi gol na utakmici je došao u 38. minuti kada je Aleksander Pras (Alexander Prass) pogodio i, kasnije će se ispostaviti, postavio konačan rezultat.

Fudbaleri Šturma će naredne sezone igrati kvalifikacije za Ligu prvaka nakon što su ovu sezonu završili kao drugoplasirana ekipa austrijske Bundeslige.

Ispred njih se nalazi samo RB Salzburg, našeg Amara Dedića. RB Salzburg je danas remizirao sa Austrijom Beč rezultatom 1:1.

Na toj utakmici su svih 90 minuta odigrali Amar Dedić, startni bek reprezentacije BiH, kao i Haris Tabaković koji je i asistirao za izjednačujući pogodak bečke ekipe u 90. minuti.