ISTANBUL

Poraz Džekinog Intera: Mančester siti je novi prvak Evrope!

Sitiju je ovo prvi trofej u Ligi prvaka, a ovom titulom je kompletirana trostruka kruna

Sa travnjaka stadiona Ataturk - Avaz
Sa utakmice u Istanbulu - Avaz
+5

10.6.2023

Fudbaleri Mančester sitija novi su prvaci Evrope nakon što su u finalu pobijedili Inter našeg Edina Džeke sa 1:0.

Gol odluke viđen je u 68. minuti kada je Bernardo Silva odigrao povratnu loptu do Rodrija, a Španac je preciznim udarcem sa 16 metara udaljenosti poslao u mrežu.

Imao je Inter svoje prilike da dođe do poravnanja. Federiko Dimarko (Federico Dimarco) je u 71. minuti pogodio prečku, a potom je pogodio Romelua Lukakua koji je bio na putu do gola.

Belgijanac je imao još bolju šansu u 88. minuti, ali je sa nekih pet metara, nakon centaršuta Robina Gosensa, loše šutirao i odbranio je to Ederson.

Kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko odigrao je dobru utakmicu, trudio se i pomagao u defanzivi, a susret je završio u 56. minuti.

U jednom trenutku Edin je pao na travnjak te prekinuo akciju, a Inzagi je brzo reagovao i umjesto njega ubacio Belgijanca.

Nije poznato da li doživio povredu ili su u pitanju bili neki grčevi.

Trenutak kada je Lukaku zamijenio Džeku. UEFA

Sitiju je ovo prva titula prvaka Evrope, a ovim trofejom je kompletirana trostruka kruna nakon osvajanja Premijer lige i FA Kupa.