FINALE LIGE PRVAKA

Tok utakmice / Mančester siti - Inter 1:0

Džeko je odigrao dobru utakmicu, ali se i mnogo istrošio. Zamijenjen je u 56. minuti

Sa utakmice u Istanbulu - Avaz
De Brujne: Povrijedio se u finalu - Avaz
+4

10.6.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice finala Lige prvaka između Mančester sitija i Intera.

Mančester siti - Inter 1:0 (Rodri 68')

FT - Kraj utakmice!

90' - Pet minuta nadoknade.

88' - Nevjerovatna šansa! Lukaku je s nekih pet metara udaljenosti šutirao glavom, ali odbranio je Ederson!

86' - Inter juri izjednačenje, ali završnica "Nerazura" je izostala za sada.

82' - Stons se povrijedio kod Sitija, umjesto njega je u igri Volker.

77' - Sjajna prilika za Fodena! Odlično je ovo istrčao Englez, prošao kroz odbranu, ali je onda šut bio loš i Onana je to odbranio.

76' - Izmjene u Interu. Gosens i Belanova su na terenu umjesto Bastonija i Damfrisa.

71' - Kakva šansa za Inter! Dimarko je bio u kolosalnoj šansi, pogodio je prečku, a u nastavku akcije je pogodio Lukakua!

68' - GOOOOOOOOOOL! Mančester siti vodi, Rodri je strijelac! Bernardo Silva mu je odigrao povratnu na rub šesnaesterca, a Rodri preciznim udarcem šalje loptu u mrežu!

65' - Siti drži posjed, plete mrežu oko šesnaesterca Intera.

59' - Prvi žuti karton na utakmici. Barela je požutio.

58' - Šansa za Inter! Nesporazum odbrane Sitija, Lautaro je izbio u priliku, ali brani Ederson.

56' - Džeko je završio finale, odigrao je dobru utakmicu. Umjesto njega je na terenu Romelu Lukaku.

55' - Inzagi je na zagrijavanje poslao Romelua Lukakua.

54' - Inter odolijeva Sitiju.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Dvije minute sudijske nadoknade.

41' - Sami finiš prvog dijela.

35' - Katastrofa za Siti. De Brujne mora van igre, a zamijenit će ga Fil Foden.

Gvardiola: Ostao bez važnog igrača. UEFA

30' - Ozbiljan problem za Siti. De Brujne se žali na povredu, Foden je ustao na zagrijavanje.

29' - Zahuktava se igra, sada je De Brujne zaprijetio, ali golman Intera sigurno brani.

27' - Velika prilika za Siti! Halandu malo treba prostora, ali je Onana odbranio to.

26' - Šansa za Inter! Ederson je pogriješio, Stons nije bio spreman na dodavanje, a Barela je loše šutirao. Bio je prazan gol, ali je Italijan loše zahvatio loptu.

Ačerbi: Ne odvaja se od Halanda. UEFA

25' - Interov defanzivac Ačerbi se ne odvaja od Erlinga Halanda, prati ga u stopu.

Zanimljiva je priča Italijana. Htio je završiti karijeru u 28. godini, a onda su mu otkrili rak testisa. Nakon toga mu se život promijenio.

23' - Polovina prvog poluvremena je iza nas. Bez pravih prilika na Ataturku.

16' - Džeko pomaže odbrani, sada je izborio loptu i prekršaj na svojoj polovici. Tim potezom je izmamio aplauze navijača Intera.

14' - Zanimljiv podatak. Edin Džeko je igrao u prvoj utakmici Mančester sitija u Ligi prvaka, a sada je nasuprot svog bivšeg tima. Bilo je to protiv Napolija (1:1).

13' - Agresivno igraju fudbaleri Intera. Ne dozvoljavaju Sitiju da se razmaše. Barela je sada izborio prvi korner na utakmici.

7' - Očekivano, "Građani" imaju više loptu u svom posjedu na početku utakmice.

Džeko: Predvodi Inter - Avaz
Sa zagrijavanja igrača Intera - Avaz
+4

5' - Prva šansa na utakmici! Bernardo Silva se dugo namještao na udarac, gađao je suprotni ugao, ali nije pogodio.

3' - Haland u prvoj akciji, ali sviran je ofsajd. Čudesni Norvežanin je dao 52 gola ove sezone.

1' - Počeo je spektakl u Istanbulu!

Susret se igra u Istanbulu na stadionu Ataturk, a glavni sudija meča je Poljak Šimon Marčinjak (Szymon Marciniak).

Inter lovi svoj četvrti evropski trofej, a Mančester siti želi doći do prve titule Lige prvaka.

Vijest kojoj se bh. javnost obradovala je ta da je bh. reprezentativac Edin Džeko starter u velikom finalu. "Dijamantu" je ovo prvo finale Lige prvaka i utakmica života.

Treneri Simone Inzagi (Inzaghi) i Pep Gvardiola (Guardiola) odabrali su početne sastave.

Inter: Onana, Damfris, Darmian, Ačerbi, Bastoni, Dimarko, Brozović, Čalhanolu, Barela, Lautaro Martinez i Edin Džeko.

Mančester siti: Ederson, Ake, Stons, Dias, Akandži, Rodri, Gindoan, De Brujne, Silva, Griliš i Haland.

20:30 - "Ako je iko zaslužio Ligu prvaka onda je to Džeko"

Bh. stručnjak Zlatan Nalić je mišljenja kako je Siti favorit, ali da je jedina ekipa koja ih može iznenaditi Inter.

- Ako je ijedan igrač na svijetu svojim odnosom zaslužio trofej Lige prvaka, onda je to Edin – poručio je Zlatan Nalić za „Dnevni avaz“.

20:00 - Samo jedan igrač Sitija je osvajao Ligu prvaka: To je učinio u Istanbulu, na istom stadionu gdje se finale igra večeras.

19:45 - Haland je nespretno pao uoči finala, Gvardiola nije ni trepnuo. Zanimljiva situacija sa sinoćnjeg treninga "Građana".

19:30 - Šeik Mansour je već 15 godina vlasnik Sitija, a večeras će ga tek drugi put biti na utakmici. Više pročitajte OVDJE.

19:00 - Željezničar uz sjajnu fotografiju poslao poruku Džeki: Sretno večeras!

19:00 - Životna priča Džekinog saigrača: Da nije obolio od raka, prekinuo bi karijeru u 28. godini, a sada igra finale Lige prvaka. Više pročitajte OVDJE.

18:30 - Inter i Siti su posljednji duel imali 2011., Džeko je tada igrao za "Građane" i dao je gol.

18:00 - Britanci o Džeki: Najpotcjenjeniji napadač današnjice ima priliku uzeti sve što mu pripada. Detaljnije na LINKU.