BH. REPREZENTATIVAC

Tahirović debitovao u prijateljskoj utakmici Ajaksa

Benjamin Tahirović je na terenu proveo 45 minuta u svom debiju za amsterdamsku ekipu

Tahirović: Upisao 45 minuta u debiju. Ajax

18.7.2023

U sklopu priprema za narednu sezonu fudbaleri Ajaksa su danas odigrali utakmicu protiv ukrajinskog Šahtara iz Donjecka. Amsterdamska ekipa je slavila pobjedu rezultatom 3:0.

U ovoj utakmici debitovao je i naš Benjamin Tahirović, počevši od prve minute.

„Kopljanici“ su pitanje pobjednika riješili već u prvom poluvremenu. Kudus je postigao gol u 19. minuti iz penala, da bi isti igrač 13 minuta kasnije asistirao Stivenu Bergvajnu (Steven Bergwijn). Svoju odličnu partiju Kudus je potvrdio novim golom u 34. minuti utakmice.

Tahirović i saigrači iz Ajaksa. Ajax

Naš reprezentativac je na terenu proveo 45 minuta, a zamijenio ga je Kenet Tejlor (Kenneth Taylor).

Drugo poluvrijeme je prošlo u nešto mirnijem tonu i Ajaks je utakmicu priveo kraju bez većih problema.