Tok utakmice / Zrinjski - Slovan Bratislava 0:1

Prvaci BiH nastavljaju svoj pohod ka grupnoj fazi evropskih takmičenja

Detalj sa utakmice Zrinjski - Slovan - Avaz
Fudbaleri Zrinjskog - Avaz
Fudbaleri Zrinjskog na zagrijavanju - Avaz
+1

25.7.2023

Fudbaleri Zrinjskog u 2. pretkolu Lige prvaka igraju protiv Slovana iz Bratislave. Utakmica se igra na stadionu "Pod Bijelim brijegom".

"Plemići" su u prvom pretkolu bili bolji od armenskog Urartua poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca. Slovan se namučio protiv Svifta, predstavnika Luksemburga. Oni su uspjeli slaviti postigavši dva gola sa bijele tačke na gostovanju u Luksemburgu.

Poznato je da su ove dvije ekipe igrale u prošlogodišnjem plej-ofu Konferencijske lige. Tada je Zrinjski svoj prolaz u historijsku grupnu fazu ispustio u sudijskoj nadoknadi drugog produžetka, a poslije toga i izgubio na penale.

Tekstualni prijenos utakmice Zrinjski - Slovan Bratislava pratite na portalu "Avaza".

Zrinjski - Slovan Bratislava 0:1 (Zuberu 53')

90+6' - Prijete Plemići, ali bezuspješno.

90+1' - Borjan dobija žuti karton zbog odugovlačenja.

90' - Igrat će se još 7 minuta u Mostaru.

86' - Žuti karton za Kožulja.

85' - Velika šansa za Slovan! Ukrao je loptu Abubakari i onda je šutirao iz sve snage, lopta je odskočila ispred gola, ali siguran je Marić.

83' - Strijelac gola Zuberu izlazi iz igre, ulazi Vimer.

80' - Novi žuti karton za igrače Slovana. Ljovat dobija karton nakon što je zaustavio Bilbiju.

79' - Velika šansa za Zrinjski! Maestralan pas Jakovljevića. Ćorluka je uhvatio Borjana na krivoj nozi, ali lopta udara samo u stativu.

77' - Promjena u redovima Slovana. Kapiten Čavrić izlazi, a ulazi Žmral.

71' - Velika šansa za Zrinjski! Nakon centaršuta Čanađije loptu je glavom preusmjerio Tomislav Kiš, ali se ne da prevariti Milan Borjan.

67' - Tolić i Barsegjan izlaze kod Slovana, na teren su ušli Abubakari i Liši.

64' - Izlaze Stanić, Ivančić i Tičinovića, a ulaze Bilbija, Jukić i Kožulj za Zrinjski.

63' - Najbolja prilika na utakmici za Zrinjski! Pala je lopta u noge Ćuži koji je ostao sam ispred gola. Ipak, krilni napadač je bio sebičan i loše šutirao.

59' - Bit će slobodan udarac iz zone za udarac za "Plemiće". Probudili su se igrači Zrinjskog nakon primljenog pogotka.

58' - Prijeti sada Ćuže sa nekih 25 metara, ali uspio je to Borjan odbraniti.

56' - Nova prilika za Zrinjski. Skida Paušek loptu sa noge Tičinovića poslije kornera.

53' - GOLLL!!! Poveo je Slovan iz prve prave prilike na utakmici. Šarani Zuberu je postigao gol poslije nebeskog skoka. Gledao je dugo VAR ovu situaciju

52' - Novi žuti karton za "Plemiće". Jakovljević je dobio žuti karton. Spriječio je opasan napad Zuberua.

47' - Čavrić je probao iznenaditi odbranu Zrinjskog, ali to je samo korner za Slovan.

46' - Napravio je izmjenu Krunoslav Rendulić. Umjesto Mateja Senića ušao je Slobodan Jakovljević.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Mostaru.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme!

45+4' - Prvi udarac na gol na utakmici. Međutim, udarac Čanađije nije bio velika prijetnja golu Borjana.

45+2'-  Imao je šansu da zaprijeti Tičinović, ali odlazi to visoko preko gola.

45' - Čanađija dobija žuti karton zbog konstantnih prekršaja.

45' - Igrat će se 6 minuta sudijske nadoknade u Mostaru.

44' - Poigravali su se igrači Slovana pred svojim golom, prelako dopuštali Mostarcima da im uzimaju loptu, ali samo korner pred kraj prvog poluvremena.

40' - Prvi žuti karton na utakmici. Barsegjan dobija zbog neopreznog starta nad Čanađijom javnu opomenu.

34' - Nezgodan sudar sada Čavrića i Senića. Oba igrača ostaju na travnjaku. Zaustavio je sudija utakmicu.

32' - Prvi pokušaj za slovačku ekipu. Ljovat je uputio centaršut poslije slobodnog udarca, a Zuberu je šutirao glavom. Lopta je otišla preko gola.

25' - Prva ozbiljnija šansa za Slovan. Čavrić je na sreću Zrinjskog zakasnio i nije uspio uputiti udarac iz neposredne blizine.

17' - Odlična prilika sada za Zrinjski. Šutirao je Čanađija, ali se veznjak aktivirao iz ofsajda.

13' - Prva prava prilika za Zrinjski. Poslao je loptu Čanađija u šesnaesterac, ali Ćuže nije uspio zatresti mrežu slovačke ekipe.

12' - Uspjeli su "Plemići" doći do šesnaesterca, ali nisu uspjeli uputiti udarac ka golu Borjana.

11' - Zrinjski mnogo bolji rival na početku susreta. Bez opasnih prilika na obje strane.

4' - Nisu uspjeli iskoristiti tu priliku igrači Zrinjskog.

3' - Fauliran je Tičinović u blizini šesnaesterca, imat će priliku "Plemići" da zaprijete golu Slovana.

1' - Počela je utakmica u Mostaru!