Video / Nevjerovatno šta je promašio Mbape, iz ove pozicije inače pogađa kao od šale

"Trikolori" su pobijedili Irsku, ali je trijumf mogao biti i uvjerljiviji

Mbape: Neshvatljiv promašaj. Twitter

7.9.2023

Fudbaleri Francuske pobijedili su selekciju Irske u 5. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo rezultatom 2:0.

Strijelci za Francusku su bili Aurelijen Čuameni (Tchouameni) u 19. minuti. Nakon dodavanja Kilijana Mbapea (Kylian Mbappe), veznjak Reala je postigao sjajan pogodak.

Ovjeru trijumfa "Trikolora" donio je Markus Tiram (Marcus Thuram) u 48. minuti.

Francuzi su mogli i do uvjerljivije pobjede, ali je Mbape promašio zicer u 55. minuti. Neshvatljivo šta nije u gol pretvorio sjajni fudbaler koji iz ovakve pozicije inače pogađa kao od šale.

Francuska je prva u grupi B sa 15 bodova iz pet utakmica, slijedi Nizozemska sa šest bodova iz tri meča. Na trećem mjestu je Grčka sa četiri, tri ima Irska, a na dnu tabele je Gibraltar bez ijednog osvojenog boda.