PRIJATELJSKA UTAKMICA

Japan se poigravao s Njemačkom usred Volfsburga: "Elf" ne pamti ovakvu bruku

Japan je izabranicima Hansija Flika nanio treći poraz u nizu u prijateljskim utakmicama

Slavlje fenomenalnih Japanaca. AP

10.9.2023

Fudbaleri Japana su u prijateljskoj utakmici pobijedili Njemačku kao gosti rezultatom 1:4 i tako produžili niz bez pobjede četverostrukog prvaka svijeta na čak pet utakmica.

Japan je izabranicima Hansija Flika (Flick) nanio treći poraz u nizu u prijateljskim utakmicama, pošto Njemačka kao domaćina Eura 2024. godine ne igra kvalifikacije.

Prije Japana savladali su ih Kolumbija, Poljska i Belgija, a jedini remi odigrali su protiv Ukrajine (3:3).

Ito je doveo Japan u vodstvo u 11. minuti na utakmici koja se igrala u Volfsburgu, da bi zatim asistirao Ajase Uedi (Ayase), nekadašnjem članu Serkl Briža u kojem ga je vodio bh. stručnjak Miron Muslić. Između dva gola Japana Sane je dao gol u 19. minutu.

Taj rezultat je stajao do 90. minute kada je prvo Takuma Asano u 90, a zatim i Tanaka u drugoj minuti sudijske nadoknade zapečatio debakl Nijemaca.

Ovo je jedan od najvećih poraza Njemačke na domaćem terenu.