LIGA PRVAKA

Tok utakmice / Porto - Barcelona 0:1

Pratimo i dešavanja na ostalim terenima. Bit će zanimljivo u duelu Borusije i Milana, Zvezde i Jang Bojsa, Njukasla i PSG-a

4.10.2023

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 2. kola Lige prvaka.

Sa posebnom pažnjom pratit ćemo dešavanja u Portu gdje istoimeni domaćin dočekuje Barcelonu. Pratit ćemo i dešavanja na ostalim terenima. Bit će zanimljivo u duelu Borusije i Milana, Zvezde i Jang Bojsa, Njukasla i PSG-a.

FT - Kraj utakmica!

90+' - GOL! Lacio se pretplatio na pogotke u finišu utakmica, nakon Atletika sada i protiv Seltika.

88' - GOL! Zvezda se vraća, Bukari je zatresao mrežu. Iskoristio je neopreznost golmana švicarskog tima.

84' - GOL! Hulian Alvarez pogađa, ponovo vodi Siti! Sjajan gol Argentinca!

81' - VAR! Poništen gol Seltiku.

80' - VAR! Gledao se eventualni penal za Porto, no neće Portugalci dobiti jedanaesterac.

61' - GOL! Jang bojs pravi preokret u Beogradu, Iten je siguran egzekutor najstrožije kazne.

60' - Bez mnogo uzbuđenja u Portu u drugom dijelu za sada.

56' - GOL! Lukas Ernandez pogađa i smanjuje zaostatak Parižana protiv Njukasla.

51' - GOL! Bajkovita noć na Sent Džejms Parku, Njukasl razbija PSG! Longstaf je sada pogodio.

49' - GOL! Jang Bojs izjednačio u Beogradu.

49' - Evo prvog gola u nastavku, Lajpcig izjednačio protiv aktuelnog prvaka Evrope. Openda je strijelac.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Poluvrijeme.

45+2' - GOOOOOOL! Feran Tores pogađa, utihnulo je sve na Dragau.

43' - GOL! Njukasl udvostručio prednost protiv PSG-a, a ovog puta je strijelac Brn!

37' - GOL! Zvezda povela protiv Jang Bojs, Endiaje je razveselio navijače u Beogradu. Gledao se VAR, koji je potvrdio pogodak napadača.

34' - Glavobolja za Barcelonu! Povrijedio se Robert Levandovski, a umjesto njega u igru će Feran Tores.

29' - Novi gol u Škotskoj, Lacio se vratio pogotkom Matea Vesina.

25' - GOL! Poveo je Siti protiv Lajpciga preko Fila Fodena.

Jamal: Barcino čudo od djeteta. UEFA

24' - Rekord! Barcelonim Lamine Jamal je najmlađi igrač (16 godina i 83 dana) koji je start u utakmici Lige prvaka.

Prethodno je rekord držao Selestin Babajaro (16 godina i 86 dana) koji je zaigrao za Anderleht protiv Steaue u novembru 1994. godine.

17' - GOL! "Svrake" povele protiv PSG-a, a za erupciju oduševljenja navijača na Sent Džejmsu pogodio je Migel Almiron.

13' - Evo prvog pogotka! Furuhaši dovodi Seltik u vodstvo protiv Lacija.

10' - Čekamo na prvi gol u večerašnjim susretima.

Feliks: Počeo u Portu. Twitter

5' - Zanimljiva priča za Žoaa Feliksa. On je zapravo dijete Porta, ali u tom klubu nisu polagali nade u mršavka koji je kasnije otišao u Benfiku, a onda napravio transfer od 150 miliona eura u Atletiko Madrid.

1' - Počele su utakmice!

Sa utakmice na Dragau - Avaz
Sve spremno za spektakl na Dragau - Avaz
+2

Poznati su sastavi za koje su se odlučili treneri Porta i Barcelone Serđo Konseisao (Sergio Conceicao) i Ćavi Ernandez (Xavi Hernandez).

Porto: Kosta, Žoao Mario, Kardozo, Karmo, Vendel, Varela, Eustakijo, Pepe, Baro, Galeno i Taremi.

Barcelona: Ter Štegen, Kanselo, Arauho, Kunde, Balde, Gindogan, Romeu, Gavi, Jamal, Feliks i Levandovski.

Portugalci su spremni za spektakl na Dragau koji ima kapacitet od 50.033 gledatelja.

Domaćini su imali i "dobrodošlicu" za gostujuće fudbalere. Levandovski i društvo su izviždani pri izlasku na zagrijavanje.