Tok utakmice / Zrinjski - Velež 3-0

Zrinjski odličnim prekidima do velike prednosti protiv Veleža

Detalj sa utakmice Zrinjski - Velež. HŠK Zrinjski

18.10.2023

Fudbaleri Zrinjskog i Veleža igraju prvi od današnja dva derbija. Mostarski rivali će igrati utakmicu zaostalog 3. kola Premijer lige BiH, koji je bio odložen zbog obaveza "Plemića" u evropskim takmičenjima.

Glavni sudija je Darko Gedžić sa pomoćnicima Arnelom Novalićem i Amirom Kadićem.

Obje ekipe su u odličnoj formi, pa derbi nije mogao doći u bolje vrijeme. Oba rivala su osvojila 12 bodova u posljednjih pet kola.

Utakmica se igra na stadionu "Pod Bijelim brijegom", a tekstualni prijenos možete pratiti uživo na portalu Avaz.ba.

Zrinjski - Velež 3:0 (Ćuže 6', Jakovljević 36', 45+2')

FT - Gotova je utakmica u Mostaru.

85' - Gulijašvili je unio novu energiju u redove Veleža. Sada je pokušao sa dvadesetak metara, ali je Marić bio siguran.

81' - Suljić je imao dobru priliku, ali šutira daleko od gola.

77' - Sada prečka spašava Velež. Kožulj je sjajno šutirao iz slobodnog udarca, ali lopta pogađa prečku.

73' - Gulijašvili pogađa stativu. Okvir gola je ponovo saveznik Zrinjskog.

67' - Sjajan sada pokušaj Zrinjskog. Ćuže je vanjskim dijelom stopala sjajno ubacio, a Bilbija je šutirao pored gola. Ostaje 3:0 za "Plemiće".

61' - Požutio je Dino Halilović zbog prekršaja.

57' - Opasniji je Velež u drugom poluvremenu. Sada je Haskić imao priliku, ali ponovo napadači "Rođenih" ne uspijevaju dobro šutirati na gol Marića.

53' - Dobra akcija "Rođenih", ali je Džafić loše zahvatio loptu koja odlazi visoko preko gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Mostaru.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme!

45'- GOLL!!! Novi gol Jakovljevića. Ponovo poslije prekida primaju fudbaleri Veleža gol.

45' - Sjajan pokušaj sada igrača Veleža, ali brani golman Marić, nakon čega se lopta odbija od prečku i odlazi u korner. Nemaju "Rođeni" ni sreće u ovim trenucima.

38' - Sjajna odbrana Hadžikića. Kiš je šutirao iz voleja lijevom nogom, ali uspijeva golman Veleža da odbrani.

36' - GOLLL!!! Poduplali su "Plemići" vodstvo. Jakovljević je ostao sam nakon odbrane Hadžikića, a iskusnom igraču Zrinjskog je ostalo samo da loptu zakuca u mrežu.

35' - Velika šansa za Zrinjski! Spašava sada Mahmić sa linije udarac Ćuže. Ostaje 1:0 za "Plemiće".

27' - Velika šansa za Zrinjski! Ćuže se probao odužiti Kišu sjajnim centaršutom, ali ofanzivni vezni "Plemića" je šalje preko gola.

22' - Opasna kontra "Plemića", ali Jukić se ne snalazi na povratnu loptu Bilbije i propada akcija.

20' - Šturm je bio uporan i uspio se izboriti za loptu u šesnaestercu Zrinjskog, ali iz teške pozicije uspijeva samo pogoditi golmana Marića.

15' - Mirniji period utakmice nakon eksplozivnog početka.

10' - Dobar pokušaj i Nermina Haskića iz daljine, ali lopta odlazi pored gola.

10' - Ponovo opasna prilika pred golom Veleža, ali mogu slaviti Radića, koji je izblokirao udarac Bilbije.

9' - Novi faul u blizini šesnaesterca Veleža. Ponovo je Kiš namjestio loptu.

6'- GOLL!!! Fenomenalan centaršut Kiša, a lopta dolazi do Marija Ćužea, koji je glavom pogodio za vodstvo Zrinjskog.

5'- Prekršaj na ivici šesnaesterca Mahmića, dobio je žuti karton defanzivac "Rođenih".

2' - Opasan centaršut u šesnaestercu Zrinjskog, ali čiste do domaći. Nakon toga loš udarac Emira Halilovića.

1' - Počela je utakmica na stadionu "Pod Bijelim brijegom" u Mostaru.