Tok utakmice / Sarajevo - Tuzla City 6-2

Detalj sa utakmice Sarajevo - Tuzla City - Avaz
Igrači Sarajeva na zagrijavanju - Avaz

24.11.2023

Fudbaleri Sarajeva u prvom susretu 15. kola Premijer lige BiH dočekuje Tuzla City na stadionu "Asim Ferhatović Hase".

Bordo tim ovaj susret dočekuje kao trećeplasirana ekipa sa 27 bodova, dok su Tuzlaci pretposljednji sa deset osvojenih bodova u 14 odigranih susreta.

Tekstualni prijenos susreta pratite na portalu Avaz.ba.

Sarajevo - Tuzla City 6:2 (Čataković 19', 36' Mustafić 23', 26', Hasić 63', Anđušić 82' / Pantelić 22', Garčević 86' )

FT - Gotovo je u Sarajevu.

86' - GOLLL!!! Garčević smanjuje prednost Sarajeva. Veoma lijep pogodak fudbalera Tuzla Cityja.

82' - GOLLL!!! Anđušić sjajno pogađa vanjskim dijelom kopačke, popularnom trivelom u stilu Luke Modrića ili Rikarda Kvarešme. Ovo se ne viđa svaki dan u Premijer ligi BiH.

80' - Novi žuti karton. Dobio ga je napadač Tuzla Cityja, Irfan Hadžić zbog simuliranja.

77' - Sada čarke na travnjaku Koševa. Nukić i Julardžija su započeli sukob, a onda se ubacio Trako, koji se zagrijavao. Brzo je sve to riješeno, bez većeg sukoba.

74' - Sjajna šansa za Sarajevo! Nije uspio Kjeremeh pogoditi, izbacio je loptu ispred njega u korner defanzivac Tuzla Cityja.

72' - Iz igre izlazi Hasić, strijelac petog gola, zamijenit će ga Anđušić.

69' - Dobar pokušaj iskosa Osmića, ali brani to golman Sarajeva.

64' - Penjaranda i Mustafić su izašli, a Kjeremeh i Avramovski ušli na teren.

63' - GOLLL!!! Sarajevo pogađa i peti put mrežu Tuzla Cityja. Hasić je se dugo namještao na udarac u šesnaestercu Tuzlaka, ali njegov udarac je poslao na pogrešnu stranu Fejzića. Čini se da je pitanje pobjednika ovdje riješeno.

57' - Pokušao je Hasić proigrati Čatakovića, ali nije je najbolje prihvatio napadač Sarajeva.

52' - Osmić je dobio žuti karton zbog neopreznog starta nad Radovićem.

50' - Ristić je zamijenio Šukilovića. Bez pravih prilika na početku drugog poluvremena.

47' - Šukilović se povrijedio odmah po ulasku u igru i morao je napustiti teren.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Šukilović i Nukić ušli kod Tuzlaka.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme.

45+2' - Novi pokušaj Penjarande, bit će korner za Sarajevo.

45' - Igrat će se još dvije minute.

45' - Nova šansa za Mustafića, ali Fejzić zaustavlja novi napad.

44' - Odličan prodor Osmića, dobra lopta za Pantelića, ali njegova povratna za Hadžića nije bila najbolja i onda je šut završio visoko preko gola.

43'- Osmić je odlično izbacio Penjarandu, ali poslije toga loš udarac fudbalera Tuzla Cityja.

41' - Tražio je Radović sada penal nakon što je pao preko Sušića, ali odmahuje rukama Bandić.

40' - Pokušaj Irfana Hadžića, ali lako to hvata Šahinović.

40' - Radović pokušava, ali lopta odlazi visoko preko gola.

36' - GOLLL!!! Novi pogodak Hamze Čatakovića. Dugo se namještao na udara, ali onda je fantastično matirao golmana Fejzića.

31' - Nova velika šansa za Sarajevo! Mustafić je pronašao Čatakovića, koji je bio sam, ali i sebičan, te nije uposlio Hasića.

29' - Pokušava Irfan Hadžić, ali je blokiran njegov udarac od odbrane Sarajeva.

26' - GOLLL!!! Kakav fudbal se igra na Koševu. Četiri gola u sedam minuta. Mustafić je opet našao prostor između veoma loše postavljene odbrane Tuzlaka, te daje svoj drugi gol na utakmici.

23' - GOLLL!!!! Ma šta se dešava na Koševu. Julardžija pronašao Mustafića, a veznjak Sarajeva daje gol za novo vodstvo Sarajeva.

22' - GOLLL!!!! Tuzla City ekspresno poravnao. Đorđe Pantelić je fenomenalno pogodio. Nisu obraćali na njega pažnju, a on je sjajnim udarcem pogodio.

19' - GOLLL!!! Sarajevo je povelo preko Čatakovića. Julardžija je pronašao napadača Bordo tima, koji je odlično smirio loptu i onda matirao golmana Fejzića.

16' - Velika šansa za Tuzla City! Sjajan potez Mehanovića, varkom je u potpunosti izbacio Đuričkovića, ali onda je bio sebičan i propalo je sve što je napravio.

14' - Atraktivan, ali ne i precizan pokušaj Mustafića nakon kornera.

11' - Prvi žuti karton na susretu. Đuričković je prekinuo kontru, a sudija Bandić mu je pokazao karton.

8' - Prvi ozbiljan napad na obje strane. Hasić je šutirao, ali brani Fejzić.

2' - U prvih minutu i po igrači Tuzla Cityja su kleknuli na jedno koljeno u znak protesta protiv suđenja.

1' - Počela je utakmica na Koševu.