Bajer Leverkuzen i Borusija Dortmund podijelili bodove u derbiju Bundeslige

Utakmica je završena bez pobjednika, unatoč tome što je viđeno mnogo prilika

Detalj sa derbija Bajera i Borusije. AP

3.12.2023

Fudbaleri Bajer Leverkuzena i Borusije iz Dortmunda odigrali su derbi 13. kola Bundeslige. Utakmica je završena bez pobjednika, a rezultat na kraju utakmice, unatoč tome što je viđeno mnogo prilika, glasio je 1:1.

"Milioneri" su u prednost došli nakon sjajne akcije već u 5. minuti susreta. Nekoliko atraktivnih dodavanja je dovelo do toga da Julian Rajarson (Ryarson) izađe sam pred golmom Bajera, te mu nije mnogo trebalo da postigne pogodak.

Borusija je nakon toga u potpunosti nestala s terena i "Apotekari" su bili apsolutno bolji rival, ali zbog spleta nesretnih okolnosti nisu uspjeli da dođu do poravnanja do 79. minute kada je Viktor Bonifejs (Boniface) pogodio i donio poravnanje svojoj ekipi.

Bajer je i dalje prvoplasirana ekipa njemačkog prvenstva sa 35 bodova, dok je Borusija 5. sa 25 osvojenih bodova.