PREMIJER LIGA

Spektakl u Engleskoj: Tinejdžer spasio pobjedu Junajteda u 97. minuti

Vodio je Junajted i sa 3:1 do 85. minute, ali su "Đavoli" ponovo strahovali za trijumf

Sa večerašnje utakmice. Platforma X

1.2.2024

Fudbaleri Mančester junajteda su nakon velike drame savladali Vulvse na Molinou sa 4:3 u 22. kolu engleske Premijer lige.

Ovo je bio najefikasniji okršaj ove dvije ekipe u historiji lige, a sve je krenulo od 5. minute i pogotka Markusa Rašforda (Marcus Rashford).

Prednost "Đavola" udvostručio je Rasmus Hojlund u 22. minuti i činilo se da Junajted ima kontrolu nad utakmicom.

Rezervista Pablo Sarabija je vratio domaće u život golom iz penala u 71. minuti, ali samo četiri minute kasnije Skot Mektominej (Scott Mctominay) je vratio dva gola prednosti Junajtedu.

Vulvsi se nisu predavali. Defanzivac Maks Kilman (Max) daje gol za 2:3 u 85. minuti, a u petoj minuti nadoknade Pedro Neto poravnava rezultat. Međutim, ni tu nije bio kraj jer je samo dvije minute kasnije Kobi Maino (Kobbie Mainoo) donio veliku pobjedu Junajtedu.

Junajted je trenutno 7. tim lige sa 35 bodova, dok su Vulvsi na 11. poziciji sa šest bodova manje.

Večeras je odigrana još jedna utakmica, a Vest Hem i Bornmut su podijelili bodove (1:1). Golove su dali Džejms Vord Praus (James Ward-Prowse) i Dominik Solanke (Dominic).