Tok utakmice / Borac - Sarajevo 0:0

Prva utakmica četvrtfinalne runde Kupa Bosne i Hercegovine

Borac Sarajevo - Avaz

28.2.2024

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice četvrtfinala Kupa BiH između Borca i Sarajeva.

Treneri Vinko Marinović i Simon Rožman su odabrali sastave za duel koji kreće od 18:30 sati. Glavni sudija ovog meča je naš najbolji arbitar Irfan Peljto.

Borac - Sarajevo 0:0

FT - Kraj utakmice.

90+1' - Čataković je u igri umjesto Renana Oliveire kod gostiju.

90' - Šest minuta sudijske nadoknade.

89' - Šansa nakon duže vremena! Vranješ je glavom šutirao nakon centaršuta sa desne strane, ali lopta je otišla visoko iznad prečke.

82' - Peljto je podijelio šest žutih kartona. Požutjeli su Kvržić, Lukić i Herera kod domaćih, dok su javne opomene na drugoj strani zaradili Hasić, Oliveira i Đuričković.

Sukob igrača u Banjoj Luci. Screenshot / Arenasport

78' - Haos na terenu u Banjoj Luci. Utrčali su i rezervni fudbaleri. Pune ruke posla za Irfana Peljtu.

71' - Nove tri promjene kod domaćih. Vranješ, Lukić i Hrelja su zamijenili Blagaića, Makarića i Jurilja.

69' - Mijenja i Rožman. Mehmedović i Anđušić su ustupili svoja mjesta Buljubašiću i Hasiću.

66' - Prvo uzbuđenje u drugom poluvremenu! Vuković je probio po lijevoj strani, šutirao je, ali Ilijev je to odbio u korner.

63' - Prvi žuti karton na večerašnjoj utakmici, zaradio ga je Kjeremeh nakon prekršaja nad Vukovićem.

59' - Dvostruka promjena u domaćem timu. Nišić i Vuković su zamijenili Terzića i Kulašina.

50' - Đuričković je šutirao sa udaljenosti, ali nije bio precizan.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Dvije minute nadoknade.

40' - Ulazimo u finiš prvog poluvremena. Nema golova, iako su i jedni i drugi u nekoliko navrata tražili penal. Međutim, Peljto je pokazao da se igra nastavi.

34' - Đuričković je pokušao sa distance. Išlo je to pravo u golmana Miloševića.

28' - Prečka! Kjeremeh je bio u odličnoj prilici, savladao je golmana Borca, ali domaće je spasio okvir gola.

25' - Velika prilika za goste! Penjaranda je dodao do Renana koji je pobjegao čuvarima, ali onda loše šutira i ide to pored gola.

21' - Nova šansa za domaće. Kvržić je ostao sam kao duh nakon kornera, ali nije bio precizan.

20' - Najbolja prilika za sada! Nakon greške Matanovića, lopta je došla do Grahovca koji je loše šutirao i to je odbranio Ilijev.

15' - Kratki prekid utakmice zbog ukazivanja pomoći golmanu Borca.

11' - Dobar napad Sarajeva! Penjaranda je pokušao uposliti Oliveiru, ali je reagovao Herera.

5' - Brojni navijači Borca su na utakmici, a na stadion u Banjoj Luci stigle su i Horde zla.

3' - Uzvratio je sada Makarić koji je šutirao pravo u golmana Sarajeva Ilijeva.

2' - Pokušaj na samom startu utakmice. Anđušić je šutirao, ali otišlo je to pored gola.

1' - Počela je utakmica!

Borac: Milošević, Jokić, Ćelić, Jurilj, Makarić, Grahovac, Herera, Kvržić, Blagaić, Kulašin i Terzić.

Sarajevo: Iliev, Matanović, Mehmedović, Oliveira, Penjaranda, Kjeremeh, Julardžija, Radović, Soldo, Anđušić i Đuričković.

Trener Bordo ekipe Simon Rožman napravio je čak pet promjena u sastavu u odnosu na meč za vikend protiv Zvijezde 09 (0:1).

Tako u timu nema Aničića, Hasića, Buljubašića, Mustafića i Ziljkića. Umjesto njih su prilike dobili Soldo, Mehmedović, Penjaranda, Anđušić i Julardžija.

Podsjetimo, ranije su odigrana dva duela četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine.

Zrinjski je kao gost savladao Jedinstvo iz Bihaća (1:0), dok je Posušje bilo bolje od Sloge Meridian pogotkom u 94. minuti (3:2). Susret Široki Brijeg - Velež odgođen je za 6. mart.