FENOMENALNA PARTIJA

Ko je Novopazarac (20) s pasošem BiH kojeg slave u Partizanu: Ranije je oduševljeno pratio jednog "Zmaja"

Dao je gol, asistirao i izborio penal u trijumfu Beograđana zahvaljujući kojem su se vratili na čelo tabele

Baždar: Skrenuo pažnju na sebe. Starsport

2.3.2024

Fudbaleri Partizana pobijedili su Železničar iz Pančeva u sklopu 23. kola Superlige Srbije, a jedan od junaka Beograđana bio je Samed Baždar.

Baždar je 20-godišnji napadač iz Novog Pazara, a zanimljivo da ima i pasoš Bosne i Hercegovine.

Sjajan meč

On je u 7. minuti doveo Partizan u vodstvo. Hajdin je vratio Željezničar u igru u 21. minuti, a devet minuta kasnije "Crno-bijeli" su ponovo vodili.

Baždar je ovog puta asistirao, a gol je dao Bibars Natho (Natcho) u 30. minuti. Pet minuta kasnije je Natho realizovao penal koji je izborio Baždar i postavio, ispostavit će se, konačan rezultat.

Slavio Pjanića

Radi se o 20-godišnjem napadaču iz Novog Pazara, koji je večeras postigao gol za vodstvo svog tima u 7. minuti, a potom je u 29. minuti i asistirao Bibasu Natchu za 2:0.

Baždar je nastupao za sve omladinske selekcije Srbije, međutim, ima pravo igranja za BiH jer posjeduje pasoš naše zemlje.

Na društvenim mrežama su aktuelne i njegove objave iz 2015. godine. Tada je oduševljeno pratio BiH i Miralema Pjanića.

On je u u aktuelnoj sezoni srbijanske Superlige na 12 utakmica dao dva pogotka uz dvije asistencije.

Što se tiče Partizana, ovom pobjedom se vratio na vrh tabele s 59 bodova, jednim više od Crvene zvezde.

Crtice iz biografije

Rođen je 31. januara 2004. godine u Novom Pazaru. Visok je 1,85m i igra na poziciji napadača.

Dijete je beogradskog velikana. Prije dvije godine je skrenuo pažnju na sebe kada su o njemu pisali ugledni svjetski mediji.

Španska "Marca" je tako navela da je na radaru Real Madrida i Atletiko Madrida, a britanski "The Guardian" ga je svrstao među 60 najvećih svjetskih talenata.

Prvi gol za seniorski tim Partizana dao je 9. jula 2022. u pobjedi protiv Javora (4:0).