Tok utakmice / Željezničar - Sarajevo 3:0

Detalj sa utakmice Željezničar - Sarajevo - Avaz
+19

3.3.2024

Fudbaleri Željezničara i Sarajeva danas se sastaju u velikom derbiju u okviru 21. kola Wwin lige BiH.

Obje ekipe ne mogu se pohvaliti dobrim rezultatima, a pogotovo od povratka sa zimske pauze, pa će ovaj susret moći iskoristiti kao prekratnicu u sezoni - "Plavi" u borbi za opstanak, dok bordo tim može preskočiti Velež.

Pravdu na ovom susretu dijelit će Ermin Sivac, a pomoćnici će mu biti Moamer Čaušević i Enes Dozić.

Tekstualni prijenos sarajevskog derbija pratite na portalu Avaz.ba.

Željezničar - Sarajevo 3:0 (Hiroš 12', Galić 59', 70')

FT - Gotov je 151. sarajevski derbi. Željezničar je slavio rezultatom 3:0.

90+3' - Velike tenzije na samom kraju susreta. Ponovo je Iliev bio u centru pažnje. Četiri žuta kartona je podijelio Sivac, a Iliev je na kraju dobio crveni karton.

90' - Tri minute će ovaj susret biti produžen.

85' - Bez nekih uzbuđenja od posljednjeg gola. "Plavi" su odlično stali na loptu. Sarajevo bez ikakvih prilika na utakmici.

82' - Dobiva Galić žuti karton zbog prekršaja nad Kjeremehom.

77' - Šutirao je Buljubašić, ali odlazi daleko od gola ta lopta.

77' - Amoa je izašao zbog povrede, a zamijenio ga je Haračić.

70' - GOLLL!!!! Galić pogađa za potop Sarajeva. Ponovo je loše  reagirala odbrana, a defanzivac "Plavih" ponovo je iskoristio njihovu lošu igru.

64' - Čataković i Buljubašić zamijenili Mehmedovića i Matanovića u Sarajevu.

63' - Pokušaj Julardžije, ali blokiraju to defanzivci Željezničara.

61' - Prvi pokušaj ka golu Željezničara, ali hvata to Muftić bez većih problema.

59' - GOLLL!!! Galić poduplao za Željezničar. Amoa je odlično prošao, nakon dodavanja Krpića, a onda i ubacio. Loptu je onda u praznu mrežu zakucao Galić.

55' - Selimović je prvi igrač koji je požutio na susretu.

53' - Neoprezan start Karića nad Radovićem. Prošao je ipak bez žutog kartona.

50' - Izbacuje Radović loptu iz šesnaesterca. Bila je ovo ozbiljna prilika za "Plave" nakon greške Kjeremeha.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na Grbavici. Hasić zamijenio Anđušića u redovima Sarajeva. Boljević je kod Željezničara umjesto Bismarka ušao na teren.

HT - Poluvrijeme na Grbavici. Željezničar vodi eurogolom Hiroša iz 12. minute

45+1' - Novo koškanje rivala. Ponovo Radović i Krpić u centru pažnje.

45' - Igrat će se još dvije minute u prvom dijelu.

42' - Dobro uigrana akcija Željezničara. Krpić je spustio loptu za Karića, ali lopta od igrača Sarajeva odlazi u korner.

40' - Pokušalo je Sarajevo poslije uigrane akcije doći do prilike, ali nisu uspjeli zaprijetiti.

34' - Pokušao je Bismark, ali je loše zahvatio loptu.

30' - Zaplivao je Muftić, ali izacuje Cocalić u korner. Golmanu Željezničara se ukazuje pomoć.

28' - Pokušao je Penjaranda pronaći Oliveiru, ali loše je to bilo.

25' - "Plavi" su poslije postignutog gola stali na loptu. Ne dozvoljavaju bordo timu da naprave šansu.

20' - Loš početak Sarajeva. Ne uspijevaju zaprijetiti gradskom rivalu kroz igru.

15' - Kakva glupost Penjarande! Poklonio je loptu Amoi na ivici šesnaesterca, ali su se uspjeli sačuvati gostujući fudbaleri.

12' - GOLLL!!!! Kakav pogodak Hiroša. Majstorija čista. Sa 40 metara je šutirao i prevario golmana Ilieva.

10' - Prve čarke na susretu. Krpić i Iliev su se pokoškali, ali sudija Sivac je to riješio.

6'- Imao je priliku Penjaranda, ali nije se snašao i izgubio je korak, te izgubio loptu.

4' - Prva ozbiljna prilika za Sarajevo! Odlično je ubacio Radović, a Đuričković šutira glavom preko gola.

3'- Prvi opasan napad Željezničara, ali nisu se uspjeli snaći "Plavi".

1' - Počeo je 151. sarajevski derbi.

18:30 - Iako na ovom susretu neće biti gostujućih navijača, domaći su se itekako potrudili da prirede sjajnu atmosferu.

17:55 - Pogledajte atmosferu ispred stadiona Grbavica.

17:45 - Ususret današnjoj utakmici desio se i navijački nered zbog kojih neće biti prisutni gostujući navijači.