ODLIČNA FORMA PRED BARAŽ

Video / Ljepotica Herte i Šalkea, Tabaković briljirao pred okupljanje "Zmajeva"

Sada je na diobi 2. mjesta liste strijelaca, a vodeći golgeter Cvajte mu bježi za samo jedan gol

Tabaković: Raspucao se. Platforma X

17.3.2024

Fudbaleri Herte pobijedili su Šalke u sjajnoj utakmici odigranoj u sklopu 26. kola 2. Bundeslige (5:2), a u centru pažnje bio je bh. reprezentativac Haris Tabaković.

Odlični Tabaković je za samo 39 minuta utakmice dao dva gola i upisao jednu asistenciju.

Herta je povela u 2. minuti preko Tabakovića, ali samo tri minute kasnije Terode je poništio vodstvo Berlinaca.

U 13. minuti novi gol Herte i ponovo Tabaković. Drugi gol možete pogledati OVDJE.

Međutim, Šalke se vratio u 27. preko Terodea. Ipak, na odmor Herta ide s vodstvom od 3:2, a Tabaković je asistirao Vinkleru. Vinkler je pogodio u 56. minuti za 4:2. Konačnih 5:2 postavio je Fliorija Niederlehner (Niederlachner) u 75. minuti.

Tabaković je igrao do 83. minute kada ga je zamijenio Smail Prevljak.

Haris Tabaković sada ima 15 golova u popularnoj Cvajti ove sezone, a zabilježio je do sada i četiri asistencije. Od njega je više golova dao samo HSV-ov Robert Glacel (Glatzel, 16).

Njegova forma raduje pred baraž za Evropsko prvenstvo, a Bosna i Hercegovina će u okviru polufinala dočekati Ukrajinu 21. marta u Zenici.