S utakmice na Grbavici - Avaz
Velež Željezničar - Avaz
+8

29.3.2024

Fudbaleri Veleža slavili su na gostovanju kod Željezničara u sklopu 24. kola Wwin lige BiH rezultatom 1:0.

Junak "Rođenih" bio je rezervista Dino Halilović koji je pogodio u 54. minuti nakon dodavanja Nermina Haskića. Halilović je u igru ušao nakon povrede Ede Vehabovića u 18. minuti susreta.

Utakmica nije obilovala šansama. Najbolju priliku u prvom dijelu imao je Samir Radovac u 32. minuti. Nakon greške Omara Pršeša lopta je došla do Sulejmana Krpića, a šut Radovca je odbranio Osman Hadžikić.

Velež je do vodstva i do vrijedne pobjede došao u 54. minuti pogotkom Halilovića.

Tako su "Rođeni" treći put ove sezone savladali Željezničar i sva tri meča su završena s identičnih 1:0 - dva puta na Grbavici i jednom u Mostaru.

Velež je trećeplasirani tim lige s 42, dok je Željezničar u zoni ispadanja sa samo 23 osvojena boda.

Željezničar u narednom kolu gostuje Slogi, dok će Velež dočekati ekipu Borca.