ENGLESKA

Junajted od sjaja do očaja u dvije minute: Poveo u 96., ali nije pobijedio

S duela Brentforda i Junajteda. AP

30.3.2024

Fudbaleri Mančester junajteda remizirali su na gostovanju kod Brentforda u susretu 30. kola Premijer lige (1:1).

"Crveni đavoli" nisu briljirali u ovoj utakmici i prosuli su bitne bodove u utrci za evropska mjesta. Činilo se da će se duel na Brentford Komjuniti stadionu završiti bez golova, a onda je u šestoj minuti nadoknade pogodio Mejson Maunt (Mason Mount).

Bivši fudbaler Čelzija je donio erupciju oduševljenja navijača Junajteda, ali put "Đavola" od sjaja do očaja trajao je dvije minute. Slavlje domaćih pokvario je danski defanzivac Kristofer Ajer u 98, minuti poslije kornera.

Nakon ove utakmice Junajted zauzima 6. poziciju s 48 bodova, dok je Brentford na 15. mjestu s 27 bodova.