DERBI KOLA

Mančester siti i Arsenal podijelili plijen, rezultatu se najviše obradovao Liverpul

I jedni i drugi su nam ostali dužni jer nije bilo očekivanog pregršta prilika i golova

S utakmice na Etihadu. AP

31.3.2024

Fudbaleri Mančester sitija i Arsenala remizirali su u derbiju 30. kola engleske Premijer lige (0:0).

I jedni i drugi su ostali dužni ljubiteljima fudbala. Očekivalo se mnogo, a dobilo jako malo. Pep Gvardiola (Guardiola) i njegov učenik Mikel Arteta priredili su šahovsku partiju bez mnogo šansi.

Prvu priliku imao je Natan Ejk (Nathan Ake) u 15., dok je Arsenal prvi put ozbiljnije zaprijetio u 52. minuti. "Topnici" su finiš meča pokušavali privesti bez drame, zadržavali su i vrijeme, a onda im je sav trud mogao propasti u 84. minuti.

Srećom po njih Erling Haland (Haaland) je promašio cijelu loptu i propala je velika šansa za "Građane". U 88. minuti je sjajnu priliku za goste upropastio Leandro Trosar (Trossard) i na kraju je meč završen bez pobjednika, ali i bez golova.

Rezultatu s Etihad najviše su se obradovali u Liverpulu jer su "Redsi" ostali prvi sa 67 bodova. Slijedi Arsenal sa 65, te Mančester siti sa bodom manje.

Arsenal u narednom kolu dočekuje Luton, dok će Siti na Etihadu odmjeriti snage s Aston Vilom.