Arsenal i Siti nastavili utrku za titulu, sada je na potezu Liverpul

"Topnici" savladali Luton, "Građani" bolji od Aston Vile

S utakmice na Emirejtsu. Platforma X

3.4.2024

Fudbaleri Arsenala i Mančester sitija nastavili su s utrkom za titulu prvaka Engleske.

Arsenal je na svom Emirejtsu savladao Luton u meču 31. kola engleske Premijer lige rezultatom 2:0. "Topnike" je u vodstvo doveo Martin Odegar (Odegaard) u 24., a pitanje pobjednika bilo je riješeno 20 minuta kasnije kada je Hašioka (Hashioka) zatresao vlastitu mrežu.

I Mančester siti je trijumfovao na svom terenu. "Građani" su bili sigurni protiv Aston Vile s 4:1.

Branitelj titule u Engleskoj je poveo preko Rodrija u 11. minuti, ali radost je trajala samo devet minuta do pogotka Durana.

Ipak, na odmor je Siti otišao s vodstvom jer je Fil Foden (Phil) pogodio u nadoknadi prvog dijela.

Foden je bio junak Sitija jer je u drugom dijelu dodao još dva gola te donio bitnu pobjedu svom timu. U 62. je povisio na 3:1, a sedam minuta kasnije postavio je konačnih 4:1.

Arsenal je lider Engleske sa 68 bodova, Siti je 3. sa 67, dok drugoplasirani Liverpul ima 67, ali i utakmicu manje.

"Redsi" sutra dočekuju Šefild našeg Anela Ahmedhodžića.