SPEKTAKL U ISTANBULU

Video / Višća i Trabzon ostali praznih ruku: Bešiktaš u infarkt završnici došao do Kupa Turske

Detalj s utakmice Bešiktaša i Trabzonspora - Avaz

23.5.2024

Fudbaleri Bešiktaša su pobjedom nad Trabzonsporom rezultatom 3:2 osvojili Kup Turske.

Za Trabzon je cijeli susret odigrao dugogodišnji bh. reprezentativac Edin Višća, dok kod Bešiktaša nije bilo Amira Hadžiahmetovića koji se oporavlja od teške povrede.

Bešiktaš će ovu sezonu pamtiti po dobrom, iako nisu izgledali najbolje u prvenstvu.

Međutim, na krcatom stadionu Ataturk u Istanbulu su uspjeli osvojiti trofej.

Pol Onuaču (Paul Onuach) je doveo Trabzon u vodstvo u 13. minuti, ali je istanbulski tim uspio izjednačiti do poluvremena.

Strijelac je bio Rašid Gezal (Rachid Ghezzal) iz penala u trećoj minuti nadoknade.

Poptuni preokret Bešikatšu je donio Salih Učan (Ucan) na samon početku drugog dijela, da bi pred sami finiš susreta, u 89. minuti, Nikolas Pepe (Nicolas), fudbaler za kojeg je Arsenal svojevremeno izdvojio 70 miliona eura, donio izjednačenje.

I, taman, kad je sve izgledalo kao da se ide u produžetke ukazao se reprezentativac Libije Mutasim Al Musrati, koji je projektilom s 20 metara pogodio sami ćošak gola Trabzona za erupciju slavlja na tribinama i trofeja za Bešiktaš.